14.09.2021, 21:57

Штучний інтелект допоміг розгадати секрет успіху геніїв: що передує створенню шедеврів?

Марина Началова | Всі новини автора

Навіть у найбільш геніальних митців і вчених бувають як злети, так і падіння. Вчені з'ясували, що в житті видатних людей можна виділити принаймні один період, коли їх діяльність була найбільш продуктивною.

Дослідження, проведене кілька років тому, виявило існування таких "смуг везіння", або, якщо дослівно, "гарячих смуг", передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Наприклад, найуспішніший в плані творчості період у житті голландського художника Вінсента Ван Гога припав на 1888-1890 роки, американський художник Джексон Поллок написав свої кращі полотна в 1947-1950 роках.

Вчені з Північно-Західного університету в Іллінойсі вирішили з'ясувати, чи є якась закономірність в цих періодах продуктивності. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Для проведення аналізу вчені задіяли штучний інтелект. Аналізувалася спадщина 2128 художників, 4337 режисерів і 20 040 вчених. В якості критеріїв успішності бралися рейтинги фільмів, аукціонні ціни картин, кількість цитувань наукових робіт.

Штучний інтелект навчили розпізнавати "різноманітність" творчості видатних людей, наприклад, для режисерів аналізувалися сюжети фільмів і акторські склади, для художників - різні стилі на основі мазків пензля, для вчених - теми досліджень. Система визначала, наскільки різноманітним була діяльність в той чи інший період часу.

В результаті дослідження з'ясувалося, що найбільш різноманітною творчість була безпосередньо перед періодом найбільшого піднесення. Якась експериментальна фаза передувала періоду розквіту кар'єри, в якому людина зосереджувалася на якомусь більш вузькому напрямі. Також виявилося, що в експериментальний період вчені з більшою ймовірністю пробують працювати з невеликими командами, але потім віддають перевагу великим командам.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: