26.09.2021, 22:50

Лікар розповіла, за якими симптомами можна запідозрити у себе "Дельта"-ковід

Марина Началова | Всі новини автора

В Україні повним ходом поширюється штам коронавірусу "Дельта", симптоми якого дещо відрізняються від початкового варіанту.

Визначити, що людина хворіє на COVID-19, стало складніше, оскільки "Дельта" рідше дає такий характерний симптом, як втрата нюху. Керівник Центру респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні "Феофанія" Світлана Гук розповіла "Укрінформу", за якими ознаками можна визначити "Дельта"-штам.

Вона зазначила, що за тими аналізами, які відправлялися на секвенування за кордон, можна сказати, що штам "Дельта" зараз є найпоширенішим в Україні. Особливістю цього варіанту є і те, що "Дельта" здатна "вислизати" від ПЛР, якщо лабораторія не закупила певні вдосконалені тести, і результати можуть бути помилково негативними.

Гук назвала основні симптоми, за якими людина може запідозрити у себе "Дельту": головний біль, нежить, біль у горлі і підвищення температури. Причому температура може бути "хвилеподібною": то підвищуватися, то знижуватися. Часто зустрічаються і розлади травлення: біль у животі, діарея, нудота, блювота. У той же час втрата нюху і кашель, які були характерні для попередніх штамів, тепер зустрічаються рідше.

За словами Гук, хоча вірусне навантаження при "Дельті" вище, деякі пацієнти, як і раніше, можуть переносити хворобу дуже легко: легке першіння в горлі, нежить, слабкість кілька днів - і все проходить. Крім того, зустрічаються пацієнти, у яких тільки розлад шлунково-кишкового тракту, а горло не болить взагалі.

Гук зазначила, що поганими ознаками є температура 40, яка не збивається, і безперервна блювота. Також критерієм тяжкого перебігу хвороби є низька сатурація (насичення крові киснем).

Читайте ще: "За 5 тисяч гривень п'ять разів прищепляться": Комаровський сказав, як мотивувати пенсіонерів вакцинуватися

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк