28.11.2021, 22:44

До чого цвіте кактус, грошове дерево та інші прикмети про кімнатні рослини

Марина Началова | Всі новини автора

Ті, хто вирощує квіти, завжди радіють, коли їхні зелені улюбленці зацвітають, особливо ті, на яких квітки побачиш рідко. У народі склалося безліч прикмет і повір'їв, пов'язаних із цвітінням кімнатних рослин і не тільки.

В основному з добрими прикметами пов'язане цвітіння рослин, які в домашніх умовах квітнуть рідко і не у всіх.

Цвітіння кактуса викликає радість квітникаря і, за народними повір'ями, віщує щось хороше: здійснення бажання, весілля, народження довгоочікуваної дитини, отримання прибутку, вдалу покупку тощо. Якщо на кактусі з'явилося багато бутонів, то незабаром фінансовий добробут сім'ї помітно покращає.

Варто зазначити, що деякі види кактусів завжди випускають відразу багато бутонів, такі як маммілярія або ребуція, тому остання прикмета спрацює тільки з кактусом, який як правило випускає одну квітку.

Грошове дерево зацвіло - і його власник починає радісно чекати на фінансовий прибуток. Це може бути премія на роботі, виграш у лотерею, спадщина. Цвітіння товстянки також пов'язують зі здійсненням заповітного бажання, адже ця рослина вкрай рідко квітне в квартирі, і якщо таке диво сталося - попереду точно чекає щось хороше.

Якщо ж листя товстянки почало в'янути і опадати - згідно з народними повір'ями, це до фінансових труднощів.

Насправді, для того, щоб кактуси та сукуленти цвіли і взагалі добре себе почували, достатньо створити їм відповідні умови: період спокою взимку, достатню кількість сонця, помірний полив та правильний температурний режим.

Тим не менш, забобони, пов'язані з кімнатними квітами, мабуть, житимуть ще довго. Не оминули ці повір'я і декабрист: вважається гарною прикметою, якщо він зацвів у "неналежний" час - не взимку, а в теплу пору року.

Ще одна "грошова" рослина - заміокулькас, який ще називають доларовим деревом. Вважається, що при хорошому догляді ця квітка може залучити багато грошей та успіх у кар'єрі та бізнесі.

Дещо по-іншому трактують у народі цвітіння сансевієрії, яке, як вважають забобонні люди, не обіцяє нічого доброго. Особливо якщо рослина випустила квітконос узимку - неминучі хвороби, сварки та інші неприємності.

Цвітінням фіалок, або сенполій, нікого не здивуєш: ці невибагливі рослини квітнуть майже весь час. Але і тут забобонні квітникарі бачать передбачення: якщо фіалка в цілому в хорошому стані, з міцним, здоровим листям і пишною шапкою квітів - значить, в домі хороша обстановка, порозуміння і достаток. Якщо ж фіалка не хоче цвісти, хворіє чи взагалі гине – швидше за все, хтось із членів сім'ї хворіє або в домі є конфлікти.

Ще одну популярну кімнатну рослину - хлорофітум - деякі називають "сімейне щастя" і вірять, що ця квітка несе виключно позитивну енергетику в дім. Якщо хлорофітум квітне, то в сім'ї буде взаєморозуміння, а якщо квіти в'януть і рослина в цілому погано почувається - значить, у стосунках подружжя щось явно йде не так.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк