23.01.2022, 12:29

Тетянин день: що не можна робити в цей день, щоб не накликати біду

Ольга Романец | Всі новини автора
Татьянин день

25 січня в Україні відзначають відразу два свята - Тетянин день і День студента. Свята Тетяна є римською великомученицею, а також протегує студентам і молоді в цілому.

Свята Тетяна жила в Римі. Вона вірила в Бога і хотіла присвятити життя служінню йому. Тетяна допомагала хворим, вагітним, брала участь в обряді хрещення, передає Час Пік.

Але в той час до влади прийшла Державна рада, яка змушувала християн відмовитися від віри і поклонятися язичницьким богам. За віру язичники піддали дівчину жахливим мукам. Тетяну кидали до левів, викололи очі, палили вогнем. Однак щоразу Бог карав її ворогів, а Тетяні посилав зцілення. За вироком суду дівчину обезголовили. Пізніше вона була зарахована до лику святих.

У цей день прийнято відвідувати Церкву. Також потрібно приготувати смачний обід і нагодувати всіх членів сім'ї. Для тих, кого немає поруч, потрібно залишити тарілку з їжею на столі.

На Тетянин день не можна сваритися і лаятися, особливо з близькими людьми, потрібно постаратися провести день в спокої і доброзичливому настрої.

У цей день не можна прибирати, прати, займатися фізичною працею або ремеслом. Але напередодні свята потрібно обов'язково привести будинок в порядок і прибратися, так як безлад в свято може накликати на вас неприємності і проблеми.

Не можна відмовляти в цей день в допомозі тим, хто просить. Наші предки вважали, що відмовивши або проігнорувавши прохання, ви самі можете потрапити в біду.

Ще не можна зловживати спиртними напоями.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк