Благовіщення: народні звичаї, заборони та погодні прикмети
Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найголовніших свят у православному календарі. У народному розумінні Благовіщення знаменує початок справжньої весни та настання повноцінного тепла.
7 квітня православні відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Слово "Благовіщення" означає "благовістя", "радісна звістка", "добра звістка". У цей день віруючі згадують про повідомлення архангелом Гавриїлом Діві Марії про те, що вона народить Ісуса Христа – Сина Божого іта Спасителя світу, повідомляє Час Пік.
На Благовіщення церква проводить святкове Богослужіння, яке починає всенічним бдінням. У цей день священнослужителі випускають у небо білих голубів. Згідно зі Святим Писанням, Святий Дух зійшов на Господа під час його хрещення у вигляді білого голуба.
У день Благовіщення Пресвятої Богородиці кожному віруючому християнину слід постаратися відкласти свої справи та піти в храм помолитися.
На Благовіщення ходили до церкви освячувати насіння та саджанці, які після свята висаджували в землю. Врожай, отриманий з них, вважався благословенним.
У церкві цього дня святять просфори та сіль. Якщо на городі закопати шматочок благовіщенської просфори, то земля дасть багатий врожай. Вважається, що освічена на Благовіщення сіль має чудодійні властивості й може зцілити будь-яку хворобу. Витрачали таку сіль дуже повільно.
Наші пращури на Благовіщення прикрашали свої будинки першими весняними квітами, які символізують непорочність та нове життя.
Тим, хто дотримується строгих правил Великого посту, 7 квітня дозволяється послаблення дієти - можна з'їсти риби, і випити келих вина.
Вважається, що бажання, яке буде загадано на Благовіщення, здійсниться у найближчому майбутньому.
Наші пращури вважали великим гріхом працювати в Благовіщення та займатися навіть незначною справою. У давнину говорили, що "На Благовіщення птах гнізда не в'є, а дівчина коси не плете".
Потрібно відмовитись від важкої праці та клопоту по господарству, не займатися шиттям, польовими роботами, заборонено займатися рукоділлям.
Заборонено полювати, проводити галасливі гуляння, веселитися.
На Благовіщення не прийнято було позичати, не позичали навіть сіль та перець – вважалося, що це принесе невдачу.
У цей день не можна нічого виносити з дому. Не можна давати гроші в борг, роздавати щось із дому, інакше можна віддати спокій, здоров'я та добробут.
Церква не рекомендує укладати у цей день шлюби – це період помірності та покаяння.
Яка погода буде на Благовіщення, таку чекайте на Великдень. Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то і осінь буде такою.
- Якщо Благовіщення холодне – слід чекати сорок ранкових морозів.
- Снігове Благовіщення – до неврожайного року.
- Якщо сніг на дахах є, то буде він ще за місяць у полі.
- Вітер та туман на 7 квітня - рік буде неврожайним.
- Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною.
- На Благовіщення гроза – до теплого літа.
- Повертаються перелітні птахи – приносять із собою літо.
- Журавлі у цей день літають високо - до поганої погоди.
- Заморозки на Благовіщення віщують багатий врожай.
- Якщо на Благовіщення ніч тепла – рання весна буде.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |