23.03.2024, 00:18

Населення планети скорочується вперше після бубонної чуми у 14 столітті, - The Telegraph

депопуляция

Світові показники народжуваності досягли історичного переломного моменту та навряд чи відновляться, кажуть експерти Lancet. Через це протягом найближчих десятиліть піде зниження населення планети, яке зараз становить трохи більше ніж 8 млрд.

Про це повідомили у виданні The Telegraph, передає Час Пік.

Для підтримки зростання населення жінки мають народжувати у середньому по 2,1 дитини кожна. У 2021 році світовий середній показник становив 2,23, але експерти кажуть, що він має стійку тенденцію до зменшення, і прогнозується зниження до 1,83 у 2050 році та 1,59 до 2100 року.

До 2100 проблема скорочення населення торкнеться країн, в яких проживає 97% населення Землі. Загалом у 26 країнах рівень народжуваності перевищуватиме смертність.

При цьому в розвинених країнах рівень народжуваності вже зараз на порядок нижчий за цей показник. У Британії, наприклад, 2021 року він уже був 1,49. До цього призвело підвищення освіти та рівня працевлаштування жінок, використання контрацепції та урбанізація.

Експерти заявили, що наслідки скорочення чисельності населення для суспільства будуть "величезними", оскільки людей похилого віку буде більше, ніж молодих, і це збільшить навантаження на служби охорони здоров'я та робочу силу. Також може статися збільшення імміграції із країн, де все ще спостерігається "бебі-бум". А це переважно країни Африки.

Епідемія чуми 700 років тому, за оцінками істориків, забрала життя 50 млн. чоловік, скоротивши тодішню чисельність людства з 400 до 350 мільйонів.

Читайте також: Теракт у Москві — спланована і свідома провокація російських спецслужб за вказівкою Путіна, - ГУР

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк