24.06.2024, 17:52

Потужні магнітні бурі повертаються: попередження вчених

Марина Гончар | Всі новини автора
апаророл

Вчені знову б'ють на сполох: область Сонця, що наближається до Землі, може спричинити сильні магнітні бурі. Ця активна ділянка Сонця вже зарекомендувала себе як джерело потужних спалахів, які можуть мати серйозний вплив на нашу планету.

Про це повідомляє ]]>Центр]]> прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, передає Час Пік.

Під час обертання Сонця у травні ця активна область спричинила близько 100 спалахів середньої інтенсивності та понад 10 високої інтенсивності. Це значно перевищує звичні показники, що викликає занепокоєння серед науковців та фахівців у галузі космічної погоди.

Серед цих спалахів особливо виділяється найпотужніша геомагнітна буря класу G5, яка стала найінтенсивнішою з 2003 року. Геомагнітні бурі такого масштабу можуть мати значний вплив на технологічну інфраструктуру, включаючи системи зв'язку, супутники та електричні мережі. Окрім того, вони можуть спричиняти яскраві полярні сяйва, що спостерігаються навіть на середніх широтах.

Потенційні наслідки для Землі

Магнітні бурі можуть впливати на роботу GPS-навігації, авіації та комунікаційних систем, створюючи перешкоди у зв'язку та навігації. Також є ризик впливу на енергетичні системи, що може призвести до збоїв у постачанні електроенергії. Окрім технічних проблем, сильні магнітні бурі можуть мати вплив на здоров'я людей, особливо тих, хто страждає від серцево-судинних захворювань.

Заходи безпеки та попередження

Фахівці рекомендують вживати заходів для захисту чутливого електронного обладнання та бути готовими до можливих збоїв у роботі систем зв'язку. Також варто стежити за оновленнями прогнозів космічної погоди та слідкувати за рекомендаціями фахівців у випадку інтенсивних геомагнітних бур.

Науковці продовжують уважно спостерігати за активністю Сонця та прогнозують подальший розвиток ситуації, щоб мінімізувати можливі негативні наслідки для нашої планети.

Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності - К-індексом - від показника 2 до 9. Що вищий К-індекс, то сильніша буря та її наслідки і вплив на людей і техніку.

Прогноз на три дні

У понеділок, 24 червня, очікується сонячна активність із К-індексом 4 (жовтий рівень), що відповідає несильній магнітній бурі, яка зберігатиме свою силу і у вівторок та середу, 25 та 26 червня.

Зазначимо, що прогноз ще може змінитися, оскільки дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години.

Читайте також:

"Сильний вітер чи грозові дощі": прогноз погоди на 25 червня

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк