Сріблясті пухнастики: в Антарктиці народилися перші пінгвінячі малюки сезону - фото
Українські біологи на станції “Академік Вернадський” з радістю зустріли перших пінгвінячих малюків цього сезону. Біолог Світозар Давиденко, дослідник 29-ї Української антарктичної експедиції, виявив двох новонароджених у гнізді біля лабораторії з дослідження геокосмосу.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр, передає Час Пік.
"Перше пташеня вже пищить і активно годується, тож йому приблизно пів доби. А друге вилупилося буквально на моїх очах – ще у шматочках шкаралупи, під дорослим пінгвіном," – розповів Давиденко.
Як доглядають пінгвінят?
Малюки залишатимуться в гнізді протягом місяця, де їх по черзі доглядатимуть батьки. Пінгвіни годують своїх діток крилем прямо з дзьоба, оберігають від хижаків і забезпечують теплом.
Перший місяць пташенята вкриті сірим пухом, який згодом замінюється на звичне чорно-біле пір’я. Підрослі малюки починають збиратися в “ясла” – невеликі групи під наглядом кількох дорослих. До цього моменту вони вже сягають розмірів батьків і активно випрошують у них їжу.
Пінгвіни та зміна клімату
На острові Галіндез, де розташована станція, мешкає близько 4 тисяч субантарктичних пінгвінів. Кожна пара зазвичай відкладає два яйця. Українські науковці спостерігають за цими птахами, щоб дослідити вплив зміни клімату. Ріст і просування колоній пінгвінів на південь – один із наочних доказів глобального потепління.
Читайте також: Сенсація у медицині: вакцина проти ВІЛ знайдена та готова до світового визнання
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |