03.04.2024, 10:10

В Україні заборонили виселяти переселенців із житла для тимчасового проживання: яких категорій ВПО це стосується

Иллюстративное фото / Открытый источник

Уряд врегулював питання щодо недопущення виселення вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб із житла для тимчасового проживання.

Кабінет Міністрів України 29 березня вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою КМУ від 29 квітня 2022 року №495. Про це ]]>повідомляється ]]>на сайті уряду, передає Час Пік.

Наголошується, що проєкт відповідного документа розробило Мінреінтеграції на виконання Закону України від 8 листопада 2023 року №3446-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання".

"Ця постанова має на меті надати окремим категоріям ВПО додаткові гарантії щодо недопущення їх примусового виселення із житла для тимчасового проживання у період дії воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватись обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене абзацом 8 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій наголосили, що такі зміни спрямовані на посилення гарантій правового та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Раніше Закон України "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб" передбачав обмеження терміну проживання для ВПО у гуртожитках, пансіонатах та інтернатах, що належать державі або місцевим органам влади.

Відповідно до постанови уряду, до вразливих категорій ВПО, що не підлягають виселенню, належать:

  • особи з інвалідністю І та ІІ груп;
  • сім'ї, які мають дітей з інвалідністю;
  • багатодітні сім'ї;
  • самотні матері чи батьки, які виховують дітей;
  • вагітні жінки та жінки з дітьми до трьох років;
  • особи пенсійного віку;
  • учасники бойових дій.

Читайте також:

"Десять років по тому": Як змінився Луганськ за 10 років існування в "руському мирі"

Добровільне заклання, або Як жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного ставлять хрест на своєму майбутньому

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк