11.04.2014, 13:42

Податкова служба: запитання - відповіді

Обмеження права на податкову знижку

ЗАПИТАННЯ: Які існують обмеження на отримання податкової знижки?<

ВІДПОВІДЬ: Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, і так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Нагадуємо: підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Сплата екологічного податку у 2014 році

ЗАПИТАННЯ: Підприємство є платником екологічного податку. Як сплачувати цей податок у 2014 році?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пункту 2 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПКУ) за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 01.01.2014 року ставки податку становлять 100 %, від ставок передбачених статтями 243-246 ПКУ.

Як вийняток, виробники електроенергії на теплоелектроцентралях і ТЕС залишаються на 75 % від повної ставки до 1 січня 2016 року.

Строки амортизації нематеріальних активів у 2014 році

ЗАПИТАННЯ: Які строки амортизації нематеріальних активів у 2014 році?

ВІДПОВІДЬ: З 1 січня 2014 року нематеріальні активи з невизначеним строком використання амортизуються від 2 до 10 років. Раніше такий строк становив 10 років.

Згідно з оновленою редакцією підпункта 145.1.1 пункта 145.1 статті 145 Податкового кодекса України строк корисного використання нематеріального активу, якщо його не встановлено відповідно до правовстановлюючого документа, визначається платником самостійно, але такий строк не може становити менше ніж 2 та більш як 10 років безперервної експлуатації.

Строк подання декларації з ПДВ за новою формою

ЗАПИТАННЯ: Починаючи з якого періоду необхідно подавати декларацію з ПДВ за новою формою?

ВІДПОВІДЬ: Наказом Міндоходів України від 13.11.2013р. № 678 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» затверджено нову податкову декларацію з ПДВ, уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України та Порядок заповнення і подання податкової звітності.

Подання звітності з ПДВ за новою формою здійснюється платниками починаючи з 1 лютого 2014 року. Платники, які звітують щомісяця, подають декларацію за січень 2014 року не пізніше 20 лютого 2014 року.

ДПІ в м.Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області

 

 

Ответы на вопросы: