Эссе на тему выборов. Михаил Геревич
Автор - Геревич Михайло Олександрович 1994 р.н. Закарпатська обл., м. Берегово Місце навчання – Закарпатський державний університет; факультет – юридичний; «Правознавство»; курс – ІІ.
Вибори як вияв безпосередньої демократії мають надзвичайно важливе значення не лише безпосередньо як можливість своїм рішенням впливати на стан речей у державі, на життя народу, аще має вагоме значення для підняття свідомості громадян. Саме це приводить до думки про значущість виборів для людей, політична позиція яких ще не зовсім сформована, і саме це волевиявлення може стати не лише виявом знаходження такої позиції, а й безпосереднім поштовхом до цього. У даному контексті йдеться про вибір студентської молоді.
Я сам студент, і цього року мені випала нагода вперше брати участь у виборах, томумав можливість спостерігати вплив багатьох чинників на мій вибір. Насамперед, на свідомість людини впливає думка батьків. Батьки мають життєвий досвід, якого так не вистачає молоді. І саме через це будь-які намагання людини поглиблено вивчити дане політичне явище (інститут виборів), набути знання, які б допомогли визначитися у власній позиції, все одно зазнають впливу з боку батьків.
Однак не можна переоцінювати такий вплив. Розглядаючи позицію батьків, молодь визначає, що саме вплинуло на вибір саме цієї політичної сили. Відповідно, мимоволі людина переходить до аналізу самої партії або ж кандидата по мажоритарним округам, починає аналізувати дії цієї партії, розглядати її передвиборну програму з різних точок зору. Наприклад, важливим є визначення, чи не є ця програма просто виявом гегемонії і чи будуть її принципи втілені в реальності. Як бачимо, всі ці кроки є виявом прагнення зробити правильний свідомий вибір, незалежний ні від чого.
Окрім впливу батьків, який присутній, безперечно, в різній мірі, на молодь також впливають й інші фактори: оточення виборця, рівень аполітичності її наставників (це можуть бути як викладачі, так і спортивні тренери тощо), передвиборча агітація, здійснювана за допомогою ЗМІ, загальний розвиток виборця, рівень політичної обізнаності, виховання. Мій вибір теж був зумовлений рядом чинників. На мою думку, свій вибір я зробив досить свідомо. Спочатку потрібно зрозуміти, якою представляє свою державу виборець, а потім визначити, яка партія задекларувала найбільш відповідний цьому план дій. Тут і проявляється особливість вибору студентської молоді: це люди із грунтовними знаннями, досить чіткою життєвою позицією, більшою чи меншою мірою обізнані з політичним життям суспільства, але їхня життєва позиція ще містить в собі багато проявів ідеалізму, який, безперечно, має вплив на вибір студента. Перш за все, включається виховання людини і власне осмилення свого виховання студентом. Для прикладу, якщо людину виховали в дусі "ідеального радянського суспільства", то це може призвести до підтримки партії КПУ, якщо ж у напрямі європейських стандартів – увага буде приділятись партії "Удар".
Студенти - це люди, які перебувають найчастіше в колективі, тому їхні думки весь час обговорюються, обгрунтовуються, спростовуються тощо. Отже, визначення своєї позиції проходить через такі етапи: узагальнення усіх думок однодумців, їх аналіз, синтез. Важливе значення через багатоманітність поглядів для вибору своєї політичної позиції має логічний метод абстрагування.
Окрім думки оточуючих, великий влив має телебачення. Людина постійно чує заклики до підтримки певної партії, кандидата. Безпосередньо напередодні виборів проявляється найважливіша здатність будь-якого свідомого виборця, яка повинна точно закарбуватися в студента – після довгого збору інформації та виведення певних висновків людина повинна зосередитися, використати усі свої вміння, щоб систематизувати ці знання і зробити свідомий вибір.
Таким чином, ми бачимо, що вибір студентів є свідомим, хоч і залежним від низки чинників.
Дуже важливо визначити, чим є вибори для молоді, яка, безперечно, відрізняється своєю ініціативністю, активністю і не дуже великим життєвим досвідом. Для студентів вибори – це перша можливість безпосередньо вплинути на стан речей у державі, тому для будь-якого студента пріоритетним є не те, який вибір він зробить, а яке значення буде мати це в подальшому. Таким чином для студента пріоритетне значення має реалізація усіх принципів виборів. Студент, як ніхто інший, вірить у справедливість виборів, відсутність фальсифікацій, що повинно мати своїм наслідком точне відображення волі народу.
Очима студентів, участь у виборах - це одна з характеристик повної дієздатності особи, що надає вільному волевиявленню особливого значення в житті молоді.<