Окупанти привласнюють нерухомість у Горлівці: новий рівень мародерства на ТОТ
Нерухомість на тимчасово окупованих територіях України давно стала ласим шматком для російських окупантів та їхніх місцевих поплічників. Горлівка, як і Маріуполь, Донецьк чи курорти Криму, не стала винятком.
Про це повідомляє Центр національного спротиву , передає Час Пік.
Нещодавно у місті було виявлено новий етап злочинної схеми з привласнення майна – на проспекті Перемоги кілька будівель були визнані “безхазяйними”.
У цьому випадку навіть не російські окупаційні адміністрації, а місцеві колаборанти ініціювали цей процес. Вони роками придивлялися до перспективних об’єктів нерухомості, і тепер, скориставшись відсутністю власників, почали діяти відкрито. Такі "знахідки" швидко отримують статус "безхазяйного майна", яке за короткий час "націоналізовують" і переоформлюють на осіб, наближених до окупаційної адміністрації.
З початку окупації росіяни впровадили цілеспрямовану програму з привласнення приватної власності. Її схема доволі проста, але водночас нахабна. Спочатку житло або будівлю оголошують “безхазяйною” через те, що власник нібито не проживає в ній або не підтвердив своє право власності. Потім нерухомість “націоналізовують” окупаційні органи влади, а далі її передають новим “господарям”, які отримують фіктивні документи на право власності.
Варто зазначити, що окупанти та їхні посіпаки не зупиняються лише на житлових будинках. У їхньому полі зору також комерційні об’єкти та навіть землі, які можуть використовуватися для забудови. Зазвичай, усі ці процеси супроводжуються тиском на місцеве населення, яке не має можливості захистити свої права у підконтрольних росії "судах".
Центр національного спротиву наголошує, що всі правові акти, видані російською окупаційною владою, є юридично нікчемними. Це стосується і схем з привласнення майна. Українські громадяни, які володіли житлом станом на 24 лютого 2022 року, залишаються його законними власниками, навіть якщо окупанти видають нові “документи”.
Юридичну недійсність таких дій підтверджує і міжнародне право, яке вважає окупаційні адміністрації нелегітимними. Відновлення суверенітету України автоматично поверне власність законним господарям, а причетні до злочинів особи можуть понести кримінальну відповідальність за мародерство.
Після повернення окупованих територій під контроль України, уряд та міжнародні партнери мають намір забезпечити юридичне відновлення прав власності. Всі фіктивні угоди будуть анульовані, а постраждалі зможуть підтвердити свої права на житло та іншу власність через українські суди.
Ця історія знову підкреслює масштаб злочинів, які коять російські окупанти та їхні посібники. Мародерство, прикрите фальшивою "націоналізацією", є лише одним з інструментів грабунку українських територій. Проте справедливість рано чи пізно переможе, а всі злочини Росії будуть ретельно розслідувані.
Читайте також:
Мешканку Луганщини засудили на 15 років в'язниці за колабораціонізм
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |