"Серце, що зупинилося заради життя": 10 липня Україна вперше вшановує загиблих медиків

10 липня в Україні вперше відзначають День вшанування загиблого медика — символічну дату, покликану зберегти пам’ять про тих, хто рятував життя до останнього подиху. Їх не зупиняли ані вибухи, ані холод, ані темрява — зупинилися лише їхні серця.
Цю ініціативу започаткувала Відзнака "Орден Святого Пантелеймона" за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, передає Час Пік.
День став нагадуванням про сотні українських медиків, які загинули під час повномасштабної війни.
Вони були:
- на передовій — під обстрілами рятували поранених бійців;
- у прифронтових містах — працювали в зруйнованих лікарнях, без світла й тепла;
- у тилу — оперували під час тривог, народжували дітей у бомбосховищах;
- у дорозі — прямуючи на зміну, з якої не повернулися.
За даними Ордену Святого Пантелеймона, за три роки війни росія вбила щонайменше 500 медичних працівників. Серед них — лікарі, фельдшери, медсестри, водії "швидких", бойові медики. Для ворога вони стали не меншою ціллю, ніж солдати.
Сьогодні, о 14:00, у лікарнях по всій Україні пролунав особливий сигнал — звук серця, що зупиняється. Після нього — хвилина мовчання. Це – знак глибокої вдячності тим, хто загинув, виконуючи свій професійний обов’язок.
Щоб зберегти пам’ять про кожного героя в білому халаті, реалізується проєкт «Посвіт пам’яті». Команда Ордену збирає й систематизує інформацію про загиблих медиків. До збору долучаються медичні заклади, бібліотеки та небайдужі громадяни.
Якщо вам відомо про медпрацівника, який загинув під час служби — у військовому шпиталі, цивільній лікарні чи "швидкій", — надішліть інформацію на:
[email protected]
Тема листа: "Посвіт пам’яті"
Читайте також:
Україна тестує нову модель виплат – хто і скільки може отримати
Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик. |
![]() |