Про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Шановні громадяни-підприємці!
З 1 січня 2011 року вступив в дію Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” № 2464-VI від 08.07.10 р. (далі Закон)
Відповідно до ст.4 Закону платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Відповідно до ч.11 ст.8 Закону для платників фізичних осіб – підприємців-спрощенців, єдиний внесок встановлюється відповідно до Закону у розмірі 34,7 відсотка суми, що визначається платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Січень-листопад 2013 року по 398,01 грн., грудень - 422,65 грн.
Нагадуємо, що 21 січня 2013 року - настав граничний термін сплати для підприємців-спрощенців за 2012 рік, для підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування -11 лютого 2013 року.
Просимо вас своєчасно та в повному обсязі сплачувати єдиний соціальний внесок.

Звертаємо вашу увагу на зміни рахунків для сплати ЄСВ з 1 січня 2013 року.
Рахунок ПФУ для сплати підприємцями за себе, 37199104001211, за найманих працівників 37192101001211 Управління Державного казначейства в м.Лисичанську, МФО 804013, код 21792407.

Крім того повідомляємо, що 6.08.2011 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України” згідно якого фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Враховуючи наведене, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, вищезазначені платники починаючи з серпня 2011 року не мають обов’язку щодо сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Також нагадуємо про необхідність сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік.
Згідно ч.1 ст.5 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.2003 року (далі Закону) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Виключно Законом визначаються платники страхових внесків, їх права та обов’язки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками. Законодавством про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не передбачено пільг з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати (ч.6 ст.18 Закону).
Страхувальниками відповідно до п.5 ст.14 Закону є застраховані особи, зазначені в п.3 ст.11 Закону (фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності). Зазначені страхувальники є платниками страхових внесків до Пенсійного фонду (ч.1 ст.15 Закону). Страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати и сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески (п.6 ч.2 ст.17 Закону).

Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону (із змінами та доповненнями, внесеними Законом України ”Про внесення змін до Законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 2461-VI від 08 липня 2010 року, який набрав чинності з 17.07.2010 року (опубліковано в газеті “Голос України” № 131 від 17.07.2010)) фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.


Шановні громадяни-підприємці! В умовах провадження пенсійної реформи особливо важливо дотримуватись фінансової дисципліни, своєчасно та в повному обсязі розраховуватись по платежах до Пенсійного фонду України, які необхідні для забезпечення своєчасності пенсійних виплат. Нагадуємо, що офіційно неоформлений працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, а особливо при нарахуванні пенсії та перерахунків пенсій в майбутньому.

Марія Кошелєва, начальник УПФУ в м.Лисичанську<

Теги новостей: 
Рубрика - Правозащитник: