26.09.2015, 07:27

Автомобільне страхування в Україні: головні відмінності КАСКО та автоцивілки

Олег Білоусов | Все новости автора

Від неприємностей на дорозі автовласників захищає два типу страховок: КАСКО та автоцивілка (ОСАЦВ або ОСАГО). Однак далеко не всі власники авто розуміють різницю між цими абсолютно різними видами страхування.

Часто виникають такі несподівані питання на кшталт: “Навіщо мені автоцивілка, якщо я вже за КАСКО заплатив?” Насправді ці два види автомобільного страхування в Україні мають принципові відмінності, про які має знати кожен власник автомобіля.<

Автоцивілка

ОСАЦВ (або ОСАГО, автоцивілка) разшифровується як обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Це означає, що кожен водій ТЗ зобов’язаний мати такий поліс незалежно від його бажання, тому що за його відсутність закон передбачає штраф, розмір якого може сягнути 850 грн. Крім того, поліс автоцивілки захищає не сам транспортний засіб, а здоров’я та майно потерпілих в ДТП, яке може статися з вини людини, застрахованої за договором ОСАЦВ. Тобто, якщо аварію спричините саме ви, то вартість заподіяної вами шкоди виплатить страхова компанія, де ви придбали цей поліс. Якщо в ДТП постраждає ваше авто - його ремонт відшкодує СК винуватця аварії.

КАСКО

У протилежність ОСАГО, КАСКО - це добровільний вид автострахування. Але він захищає саме ваш (а не чужий) автомобіль від усіх можливих неприємностей: викрадення, повне знищення, вандалізм, хуліганство, підпал, ДТП (незалежно від того, хто винен), пожежа, стихійні лиха. Та якщо у пригоді ви опинитеся постраждалою стороною, то будете мати вибір: отримати відшкодування за договором КАСКО від своєї страхової компанії або за автоцивілкою від СК винної сторони. Іншими словами, ви будете мати альтернативний варіант більш якісної та вигідної виплати.

Ціни

Вартість автоцивілки встановлюється законом України і залежить від таких факторів:

- типу авто;

- території переважного використання ТЗ (місце реєстрації та експлуатації);

- строку беззбиткової експлуатації;

- наявності пільг (пенсіонери, чорнобильці першої та другої категорії та учасники бойових дій).

На відміну від ОСАГО, тарифи на КАСКО кожна компанія визначає самостійно. Вартість поліса КАСКО, в першу чергу, визначає розмір суми страховки або марка авто, а також наявність та розмір франшизи. Також на визначення вартості тарифу впливають дані статистики викрадень по відповідній моделі авто, вартість запчастин та вартість нормо-години на СТО, наявність пристроїв проти викрадення та додаткові послуги, які можна включити в договір КАСКО за бажанням.

Як зекономити

На сьогодняшній день оформлення даних видів автострахування в Україні має масову тенденцію. Тому державні і приватні страхові компанії налаштовані на полегшення цієї процедури для автовласників. Так, страхова компанія «ВУСО», яка вже майже п'ятнадцять років працює на українському ринку страхування, пропонує своїм постійним та потенційним клієнтам сервіс страхування онлайн, який стає все більш популярним завдяки наявним перевагам.

Купуючи поліси онлайн, можна зекономити багато часу і коштів. При цьому це стосується не тільки обов’язкової Автоцивілки, але й КАСКО, який і коштує дорожче, і його оформлення зазвичай забирає набагато більше часу.

На сайті компанії можна обчислити вартість полісу за домопогою зручного калькулятору: необхідно тільки заповнити форму для особистих даних та інформацію про ТЗ. Досвідчені фахівці компаніі нададуть необхідну допомогу онлайн у разі, якщо виникнуть питання. Також є можливість замовити розрахунок індивідуального тарифу. Сплатити поліс також можна, не виходячи з дому.

Слід зазначити, що СК «ВУСО» надає клієнтам 100% гарантію якості своїх послуг.

Вбережіть себе і свою родину від зайвих витрат на ремонт машини та не забувайте продовжувати автостраховку, щоб не опинитися у ролі боржника для третіх осіб в результаті ДТП.

Теги новостей: 
Рубрика - Правозащитник: