Кредитні спори з банками

Кредити в усьому цивілізованому світі надають можливість вирішити свої фінансові проблеми, або ж започаткувати свій бізнес. Проще кажучи – це має бути взаємовигідне співробітництво між банками та фізичними особами або організаціями. Але в Україні в більшості випадків кредитування перетворюється на диктат банковськіх установ, які завдяки потужній юридичній підтримці мають значну перевагу над своїми клієнтами.

На користь банків є той факт, що у суспільстві юридична боротьба з кредитними установами вважається мало що не самогубством. Між іншим це помилкова позиція, необхідно у суді відстоювати свої інтереси. Найчастіше причиною судових розглядів стають слідуючи дії банків до їх клієнтів:
• Змінення умов кредитування
• Надання кредиту без відома особи за її документами.
• Вирішення питань щодо заставного майна.
• Підвищення ставки по кредиту банками.
• Нарахування незрозумілих відсотків, та зняття не вказаних в договорі комісій.
• Незаконні дії банка щодо стягнення заборгованості з особи або установи, передача кредита колекторським установам.
• Ухилення фізичної особи від сплати кредиту.

В усіх випадках клієнт банку має шанс та можливість досягти у суді справедливого рішення, доказати, що кредитна установа діє незаконно, скоротити суму виплат, а інколи навіть отримати компенсацію від банків. Для цього треба знати свої права відносно того на що кредитні організації мають право, а що є самоуправством. Законодавство окрім іншого регулює фінансові відношення та діяльність банків і серед іншого передбачає відповідальність за противопрвні дії останніх.<

Найбільш расповсюдженою проблемою є скриті комісії про які клієнт дізнаються тількі після укладення договору з банком. Позичальник найчастіше сплачує додаткові кошти за:
• Ведення його кредитної справи або рахунку.
• Дострокове погашення кредиту.
• Надання письмової інформації щодо стану кредиту, суми заборгованості тощо.
• Оплата розгляду кредитної заявки та видачі кредиту.
• Оплата ліміту кредитної лінії.
Але самою розповсюдженою проблемою є підвищення процентних ставки за кредитом у односторонньому порядку банками без відома на то клієнта. Щодо цієї проблеми українське законодавство, зокрема Цивільний кодекс, однозначно каже, що такі дії є незаконними за відсутності згоди на це позичальника. Саме тому треба ретельно вивчати усі документи, підпис яких вимагає фінансова установа. Та навіть у випадку підписання документів, що призводить до додаткових сплат, є шанс доказу неправомірності дій банку.
Дуже потужним помічником у випадку судових розглядів суперечок щодо кредитних позик є незалежна економічна судова експертиза. Ця процедура має внести ясність щодо дій банку, встановити їх обставини та перебіг.
Обидві сторони фізична особа та банк мають право подати клопотання щодо проведення незалежної фінансової експертизи, але у більшості випадків саме фізична особа є ініціатором цієї процедури, яка встановлює неправомірніст дій кредитної установи. Це призводить до зменшення суми виплат за кредитною позикою.
Вирішуемо кредитні спори з банками, маємо еликий досвід в сфері проведення незалежної економічної експертизи та бездоганна репутація експертів Київської незалежної судово-експертної установи дає гарантію, що істина буде встановлена і буде прийнято справедливе судове рішення згідно законодавства України.

Теги новостей: 
Рубрика - Правозащитник: