25.01.2021, 18:12

Підписана кредитна угода між IFC та "Укргазбанком" на 30 млн євро

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

За участю Президента України Володимира Зеленського відбулося підписання кредитної угоди між Міністерством фінансів України, Міжнародною фінансовою корпорацією (International Finance Corporation, IFC) та АБ «Укргазбанк» щодо надання позики у розмірі 30 млн євро з можливістю подальшої конвертації кредитних коштів у статутний капітал банку.

Про це повідомила прес-служба Офісу Президента, передає Час Пік.

Кредит надається строком на п'ять років для фінансування проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

«Сьогоднішнє підписання є не лише першим реалізованим потужним кроком, що наближає нас до стратегічної мети щодо скорочення державної частки у банківському секторі України, а й підтвердженням ефективності впроваджених протягом останніх років українською стороною реформ у цій сфері», – наголосив Глава держави у своєму виступі на церемонії підписання.

На думку Президента, це також свідчить, що Україна є надійним партнером для міжнародних інвесторів, що виконує взяті на себе зобов’язання, та відкрита до нових інвестицій у банківському секторі.

Глава держави зазначив, що Україна високо цінує роль IFC, яка протягом багатьох років залишається надійним партнером і надає підтримку у впровадженні проектів в енергетичному, приватному, аграрному секторах, муніципальних проектів, а також допомагає втілювати найсучасніші практики та підходи, зокрема у реформуванні сектору державних банків.

Зі свого боку Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що підписання цієї угоди є сигналом для інвесторів і майбутніх партнерів, що в Україну можна й треба інвестувати.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що сьогоднішня подія є надзвичайно позитивним сигналом того, що держава дає можливість інвестувати в капітал банків.

Голова Національного банку України Кирило Шевченко звернув увагу, що вперше у новітній фінансовій історії України закладається фундамент для входження міжнародного інвестора до капіталу великого державного банку.

Виконувачка обов’язків керуючого директора та виконавчий віце-президент IFC Стефані фон Фрідебург зазначила, що кредит «Укргазбанку» у 30 млн євро допоможе фінансувати перспективні підприємства, особливо малого та середнього бізнесу.

Читайте ще: В Уряді знайшли спосіб знизити захмарні тарифи на розподіл газу

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss