08.07.2021, 08:37

В Україні хочуть стимулювати зростання народжуваності збільшенням виплат при народженні дітей

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

В Україні планують суттєво збільшити допомогу при народженні дітей. На розгляді парламенту знаходиться відповідний проєкт закону. Крім того, депутати хочуть внести в законопроєкт положення про щорічну індексацію розміру держдопомоги при народженні дитини.

У Верховній Раді за допомогою таких заходів розраховують стимулювати підвищення народжуваності в Україні, повідомляє Час Пік. 

Комітет Верховної Ради з питань молоді та спорту схвалив ]]>законопроєкт]]> №5585-1 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" (щодо стимулювання збільшення народжуваності)", яким планується підвищити виплати при народженні першої дитини з нинішнього рівня в 41280 грн до 50 тис. грн.

Цим документом планується підвищити виплату на другу дитину до 100 тис. грн, на третю – до 150 тис. гривень.

"Народжуваність в Україні з кожним роком зменшується на 5% і, якщо в 2013 році становила 503,7 тисяч дітей, то в 2020 склала 293,4 тисячі дітей (найнижчий показник за останні 10 років).

Це пов'язано з багатьма негативними факторами, які відбуваються в державі і суспільстві в цілому. Однак одним з найбільш ключових показників впливу на тенденцію народжуваності в нашій країні є виплата допомоги при народженні дитини", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Крім того, Комітет пропонує в прикінцевих положеннях ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" передбачити щорічну індексацію цієї допомоги.

Збільшення розміру державної допомоги при народженні дитини безпосередньо впливає на зростання народжуваності в Україні. Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп Данило Гетманцев написав на своїй сторінці в Facebook.

"Коли ми з 55 колегами зареєстрували проект про збільшення допомоги при народженні дитини (№5585-1) мене почали звинувачувати у популізмі, кажучи, що розмір допомоги при народженні дитини не впливає на народжуваність. Наводжу графік. Як бачите, зростання народжуваності прямо пов’язане з розміром допомоги при народженні дитини", – написав нардеп.

рождаемость рождаемость

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк