12.08.2021, 08:48

В Україні виплатять компенсації фермерам, які втратили посіви

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Кабінет Міністрів України затвердив порядок відшкодування коштів фермерам, які втратили свої посіви. Стало відомо, хто може претендувати на компенсацію.

Кабмін на засіданні 11 серпня прийняв два рішення про виділення державної підтримки сільгоспвиробникам. Серед них - компенсації аграріям за втрачені посіви. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав у Тelegram, повідомляє Час Пік.

Прийнятий урядом Порядок про використання коштів для відшкодування втрат через пошкодження посівів сільгоспкультур внаслідок надзвичайних ситуацій передбачає виділення до 4700 грн за 1 гектар повністю втрачених посівів.

"В той же час відшкодування не можна буде отримати на більш ніж 50 гектарів одного господарства", - уточнив Шмигаль.

Крім того, згідно з Порядком використання коштів держпідтримки, за який проголосував Кабмін, передбачаються субсидії до 5 000 грн за 1 гектар для виробників гречки. Однак кошти можуть надати не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одного заявника.

"Це допоможе таким фермерам пересіятися і не втратити сезон", - зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час презентації документа.

Він уточнив, що регіональне та національне засідання Державної служби з надзвичайних ситуацій приймає рішення щодо підтвердження настання надзвичайної ситуації на певній території, після чого розташовані на ній господарства отримують право на виплати за втрачені посіви.

Раніше міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко повідомляв, що на зазначені дотації виділено 50 млн грн.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк