23.09.2021, 12:27

В Україні планують зробити платними дороги для вантажівок

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине планируют сделать платными дороги для грузовиков

В Україні пропонують встановити плату за користування дорогами державного значення для транспортних засобів вагою понад 12 тонн.

Кабінет міністрів на засіданні 22 вересня підтримав законопроєкт щодо введення платного користування дорогами загальнонаціонального значення для вантажного автотранспорту вагою понад 12 тонн. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав у Telegram, передає Час Пік.

"Тисячі кілометрів доріг в Україні будується за рахунок коштів платників податків. При цьому тисячі кілометрів українських доріг отримують найбільше навантаження та знос саме від вантажівок. Тому для них пропонується встановити оплату за користування дорогами загального користування. Кошти з вантажівок будуть консолідуватися в державному дорожньому фонді — це буде додатковий ресурс для створення якісно нової інфраструктури для всіх", - написав прем'єр.

Шмигаль уточнив, що законопроєкт є частиною плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, а практика платного користування дорогами важким автотранспортом застосовується в більшості європейських країн.

Очікується, що обсяг надходжень від плати за використання доріг вантажним автотранспортом складе 9 млрд грн на рік. Тариф буде встановлено у розмірі 1-3 грн/км залежно від протяжності автодороги.

"При впровадженні Системи для транспортних засобів з максимальною допустимою масою 12 т і більше на визначених Кабінетом міністрів України автомобільних дорогах загального користування державного значення додаткові надходження на виконання ремонтно-будівельних робіт можуть скласти до 9 млрд грн в залежності від середнього тарифу (1,0 - 3,0 грн/км) та протяжності доріг по яким справляється плата (всі дороги державного значення або їх частина)", - йдеться в законопроєкті.

Також буде введено систему контролю руху вантажівок по мітці радіочастотної ідентифікації, та систему електронної оплати за користування дорогами.

Для набуття чинності нових правил законопроєкт має підтримати Верховна Рада.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк