Українці зможуть підвищити свою пенсію до 7 тисяч гривень: що для цього потрібно
Розраховувати на отримання пенсії в розмірі близько 7 тисяч гривень можуть тільки українці з повним страховим стажем по солідарній і накопичувальній системам.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України, передає Час Пік.
"Близько 7000 гривень - це приклад того, яку пенсію може отримувати людина з повним страховим стажем з двох джерел: солідарної та накопичувальної систем", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що навіть при невеликих внесках 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов'язкових пенсійних накопичень і прибутковості +0,25% в місяць вище інфляції (приблизно 3% вище інфляції в рік) це можливо.
Так, у міністерстві показали модель накопичення для людини, яка:
- отримує заробітну плату 15 000 гривень на місяць;
- працює і накопичує з 25 до 60 років (має 35 років стажу);
- на свій пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати з сум сплаченого ним ПДФО та додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який за неї сплатив роботодавець (разом 4% - 600 гривень);
- після завершення періоду роботи отримує накопичувальну пенсію протягом 15 років;
- весь час накопичення кошти людини працюють з прибутковістю 0,25% вище інфляції на місяць (приблизно 3% вище інфляції в рік);
- отримує пенсію з солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні - 3 624 гривні (станом на 01.03.2021).
Відзначається, що в цьому прикладі середня пенсія за накопичувальною системою за 15 років у людини складе 3 117 гривень. Разом з солідарною пенсією людина буде отримувати 6 741 гривню, що складе 45% від його зарплати.
Читайте також: Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |