29.11.2021, 11:39

Китайський інвестор "Мотор Січ" через суд вимагає від України 4,5 млрд доларів компенсації

Леся Матвеева | Всі новини автора
Китай, Украина, инвестиции

Китайська компанія Skyrizon та інші інвестори з КНР хочуть через арбітражний суд в Гаазі стягнути з України щонайменше 4,5 млрд доларів за збитки, понесені через українського виробника авіадвигунів "Мотор Січ".

Інвестор українського виробника авіадвигунів "Мотор Січ" китайська компанія Skyrizon через арбітражний суд в Гаазі зажадала від України компенсації в розмірі 4,5 млрд дол. за порушення інвестиційної угоди між двома країнами, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

"Відповідно до "Угоди між урядом України та урядом КНР про залучення та взаємний захист інвестицій", що набула чинності 31 жовтня 1992 року, китайські інвестори вимагали визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх понесених збитків на суму понад 4,5 млрд дол.", - сказано в документі.

Skyrizon вважає, що китайські інвестори зазнали значних збитків через суперечки, які тривали п'ять років, про покупку частки в українській компанії.

У 2016 році китайські інвестори мали намір купити 56% акцій "Мотор Січ", але Антимонопольний комітет України не погодив угоду. У серпні 2019 року Skyrizon та Xinwei Group придбали більше 50% акцій "Мотор Січ". У серпні 2020 року прокуратура України заарештувала акції компанії після оголошення про подачу заявки китайськими інвесторами та групою DCH про покупку частки в ній. 

29 січня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій щодо трьох громадян Китаю та чотирьох китайських компаній, включаючи Skyrizon, з метою заморозити їх активи в Україні. У березні 2021 року Зеленський підписав указ про націоналізацію "Мотор Січ".

У заяві Skyrizon йдеться, що після введення санкцій підприємство було незаконно позбавлене прав акціонера "Мотор Січі" та зазнало величезних економічних збитків. Компанія заявила, що буде використовувати всі можливі легальні інструменти для захисту своїх законних прав.

Довідка: ПАТ "Мотор Січ" - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк