01.12.2021, 08:56

Україна та Франція підписали контракт на будівництво 5 кораблів для Держприкордонслужби

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Французька суднобудівна компанія ОСЕА та українська компанія "НІБУЛОН" підписали контракт про будівництво 5 суден для потреб Державної прикордонної служби України.

30 листопада між  французькою суднобудівною компанією ОСЕА та українською компанією "НІБУЛОН" було підписано контракт про будівництво п'яти суден для потреб Держприкордонслужби України. Виробництво буде зосереджено у Миколаєві. Про це ]]>повідомляє ]]>Департамент комунікації МВС України, передає Час Пік.

Очікується, що всі п'ять кораблів будуть спущені на воду з Миколаївського суднобудівного заводу до кінця 2023 року. 

У Міністерстві зазначили, що в цілому українські прикордонники отримають 20 таких кораблів, 15 з яких побудують у Франції.

"Передача першого судна відбудеться в Одесі. Планується, що його спустять на воду вже 9 грудня. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку із французькими спеціалістами", - повідомили в МВС.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки підписанню у 2019 році рамкової міжурядової угоди між Україною та Францією. Загалом вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва французьких кораблів на суму 136,5 млн євро з локалізацією частини виробництва в Україні.

"В рамках цього проєкту для України було важливим питання локалізації й залучення до виробництва українських компаній. За результатами угоди ми зможемо не тільки створити потужний флот для ДПСУ, а й підняти потенціал наших компаній на європейський рівень. Як результат для французьких колег, вони відкриють для себе Україну ще більше і будуть впевнені в нашій надійності, як партнерів у бізнесі", - зазначив заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк