02.12.2021, 08:58

Тарифи на газ для частини населення можуть злетіти в 4 рази з 1 грудня: кого це стосується

Леся Матвеева | Всі новини автора
цена на газ

В Україні з 1 грудня тариф на газ для частини населення може злетіти майже в чотири рази. Частину споживачів можуть перевести на газовий тариф вище 30 грн за кубометр.

В Україні тариф на газ для однієї з категорій абонентів може істотно збільшитися вже з 1 грудня 2021 року. Це станеться, якщо Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не затвердить автоматичне переведення клієнтів в "Газопостачальну компанію "Нафтогаз України". Про це ]]>йдеться ]]>на сайті компанії, передає Час Пік.

У ГК "Нафтогаз України" зазначили, що завдяки прийняттю та підписанню Закону №2553 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії", з 1 грудня побутові споживачі ПОН можуть стати клієнтами ГК "Нафтогаз України" автоматично.

У зв'язку з цим, компанія звернулася до НКРЕКП щодо підключення всіх побутових клієнтів "постачальника останньої надії" на умовах базової річної пропозиції.

Це дозволить клієнтам отримувати газ протягом усього опалювального сезону за ціною природного газу - 7,96 грн/куб.м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки).

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" очікує позитивне рішення Регулятора щодо створення сталих умов для споживачів природного газу.

"У разі відсутності підтримки зі сторони НКРЕКП з 1 грудня 2021 року постачальник «останньої надії» буде зобов’язаний здійснювати постачання газу всім своїм споживачам за ціною, розрахованою за формулою, яка наведена в пункті 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102. У такому разі ціна на газ буде змінюватися щодня й може становити більш ніж 30 грн/куб. м", - повідомили в компанії.

Нагадаємо, в Україні діють пільгові ціни на газ для населення. Єдиний виняток з правил - клієнти так званого "постачальника останньої надії" (ПОН). Цю функцію Кабінет міністрів поклав на ГК "Нафтогаз України".

У листопаді Кабмін тимчасово обмежив тарифи "постачальника останньої надії" - 7,96 грн за кубометр. Термін дії урядового обмеження закінчився 1 грудня. Наскільки може зрости ціна на газ для споживачів, поки невідомо, але ГК "Нафтогаз" вже попередив, що вартість палива неодмінно зросте.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк