05.11.2022, 14:30

Бланкове рефінансування: НБУ пом'якшив обмеження для волонтерів та благодійних фондів

Віктор Білий | Всі новини автора

Національний банк України повідомив, що пом'якшив низку обмежень - для експортерів, волонтерів, благодійників, офіцерів - та змінив умови надання рефінансування банкам.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає Час Пік.

Так, з 5 листопада внесено зміни щодо придбання товарів за кордоном оборонного призначення:

  • волонтери – фізичні особи можуть розраховуватися гривневими платіжними картками за кордоном без обмежень;
  • фізичні особи можуть купувати валюту та переказувати її за кордон (у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті).

Додається, що до відповідного переліку також входять: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для стеження, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Також банки при задоволенні заявок на купівлю іноземної валюти для імпортних контрактів не враховуватимуть залишки коштів в іноземній валюті на рахунках благодійних фондів та не вимагатимуть їх продажу чи використання.

Чому припиняється бланкове рефінансування

За словами регулятора, зараз банківська система має рекордний рівень ліквідності й залишається стійкою, попри повномасштабну війну, яка триває понад 8 місяців.

Порівняно з початком березня, коли загальний обсяг отриманих банками кредитів рефінансування в окремі дні перевищував 160 млрд грн, заборгованість платоспроможних банків за такими кредитами скоротилася майже втричі й на 4 листопада 2022 року склала 54,4 млрд грн.

"З огляду на це, а також дострокове погашення кредитів рефінансування та успішне проходження банківським сектором випробування повномасштабною війною, бланкове рефінансування, що дозволило на початку війни утримати стабільність фінансової системи, на сьогодні втратило свою актуальність", - повідомили в НБУ.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: