22.11.2022, 15:21

В Україні пошкоджені ракетними ударами майже всі великі тепло- та гідроелектростанції, - Кудрицький

Марина Началова | Всі новини автора

Росіяни пошкодили ракетними обстрілами майже всі українські ТЕС та великі ГЕС, а також вузлові підстанції.

Про це заявив на брифінгу глава правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає Час Пік.

За його словами, після останнього масованого удару, що стався 15 листопада, в Україні не залишилось неушкоджених теплових і гідроелектростанцій.

"Тобто для того, щоб ви розуміли масштаб і те, з чим нам доводиться працювати, практично вся теплова та гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі об'єкти, зазнавала ракетних ударів", - сказав Кудрицький.

Також, за його словами, не залишилось неушкоджених вузлових підстанцій "Укренерго". Кожна важлива підстанція зазнавала атак, деякі - по 3, 5 і навіть 8 разів поспіль.

Як зазначив Кудрицький, після кожної масованої атаки потрібен певний час, щоби заживити більшість споживачів, а ще від одного до трьох днів, щоб перевести відключення з аварійного в плановий режим. Переведення на погодинні графіки відбувається вже з суботи, що означає дуже ефективну роботу енергетиків.

Кудрицький повідомив, що планові відключення наразі пов’язані з дефіцитом виробництва електроенергії через російські обстріли. Енергосистема наразі не може згенерувати обсяг електроенергії, потрібний споживачам.

Раніше у YASNO розповіли, скільки Україна житиме в умовах регулярних відключень електроенергії.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк