15.12.2022, 13:30

Українці зможуть безкоштовно обміняти звичайні лампи на світлодіодні

Иллюстративное фото / Открытый источник

В Україні буде запроваджено програму безкоштовного обміну ламп розжарювання на світлодіодні LED-лампи для населення. Це має суттєво скоротити навантаження на енергосистему країни.

Найближчим часом застарілі лампи розжарювання можна буде обміняти на нові світлодіодні. Вони дозволять скоротити витрати українців, а також заощадити 7-10% електроенергії. Загалом планується провести заміну 50 млн ламп, повідомляє Час Пік.

Як ]]>повідомляє ]]>прес-служба Міністерства енергетики, закупівлю близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок для України профінансує Єврокомісія. Про це на міжнародній конференції з підтримки України у Парижі заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

"Ми профінансуємо близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок для України. Коли 50 мільйонів таких лампочок буде доставлено з нашими партнерами, це заощадить 1 ГВт (електроенергії) — річний обсяг виробництва (блоку) атомної електростанції! У темні часи ми стоїмо разом із нашими українськими друзями" , - написала згодом Урсула фон дер Ляєн у Twitter.

Як відзначила перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко, такий простий спосіб, як заміна ламп живлення на енергозберігаючі ЛЕД-лампи, може допомогти споживати на 7-10% менше електроенергії в момент пікового навантаження.

"Щоб зменшити наслідки ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури, Уряд працює у двох напрямках – з одного боку ми збільшуємо виробництво і розподілення енергії, а з іншого - впроваджуємо заходи енергоефективності, які можуть нам допомогти пережити зиму і зменшити споживання енергії. Ми вдячні іноземним партнерам, що відгукнулися на заклик Президента Володимира Зеленського профінансувати кампанію із заміни ламп, і таким чином допомогти нам у складній енергетичній ситуації, яку спричинила рф...

Найближчим часом Мінекономіки представить детальну інструкцію, як можна отримати світлодіодні лампи - механізм буде максимально простим", - сказала Свириденко.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк