25.02.2023, 07:57

Верховна Рада ухвалила закон щодо прозорості в оборонних закупівлях

Леся Матвеева | Всі новини автора
Верховная Рада приняла закон о прозрачности в оборонных закупках

Верховна Рада України прийняла Закон щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та загалом проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (№8381). Про це ]]>повідомляє ]]>прес-служба ВРУ, передає Час Пік.

За відповідне рішення проголосувало 264 народних обранців. Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Документ пропонує визначити принципи оборонних закупівель під час військового стану, запровадити звіти про оборонні закупівлі (крім відомостей про закупівлю товарів, робіт та послуг, що становлять державну таємницю) державними замовниками у сфері оборони в частині відомостей, оприлюднення яких одночасно необхідне для прозорості закупівельного процесу та забезпечить захищеність держзамовників від військових загроз.

У той же час законопроєкт передбачає необхідність встановити вимогу оприлюднити в електронній системі закупівель (Prozorro) звіт про договір про оборонну закупівлю, укладений без використання Prozorro, та повідомляти про внесення змін до суттєвих умов такого договору. Аналогічна вимога стосується і внесення змін до суттєвих умов такого договору, які "оприлюднені у період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цим законом".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк