24.03.2023, 10:45

В Україні запровадили нові правила обслуговування в магазинах та супермаркетах

В Украине ввели новые правила обслуживания в магазинах и супермаркетах

У супермаркетах та магазинах по всій Україні запровадили нові правила. Нововведення стосуються всіх покупців із картками. Поправки внесено до закону України "Про захист прав споживача".

Тепер магазини та супермаркети зобов'язані надати покупцям можливість розплачуватися за допомогою картки. Про це ]]>повідомляє ]]>Держпродспоживслужба, передає Час Пік.

У Кабміні встановили терміни, до настання яких торговці мають забезпечити безготівкові розрахунки споживачам у своїх магазинах та пунктах надання послуг. Зміни відбуватимуться протягом наступних трьох років.

Відповідно до постанови Кабміну ]]>№894]]> від 29 липня 2022 р. мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків:

  • з 1 січня 2023 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2024 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2025 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб;
  • з 1 січня 2026 р. - торговці - фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

У статті 17 закону "Про захист прав споживача" йдеться про те, що споживач має право на безготівкові розрахунки. У тих випадках, коли продавець відмовляє у можливості використовувати безготівковий розрахунок, покупець може поскаржитися на порушення своїх прав.

Відмова споживачеві у безготівковому розрахунку за купівлю товарів чи надання послуг є обмеженням його прав та порушенням законних вимог. За це передбачено відповідальність.

Виняток із цього правила становитимуть торгові точки, що працюють у районі проведення бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні. Протягом трьох місяців після припинення проведення бойових дій на таких територіях та/або деокупації можуть не проводити безготівкові розрахунки.

Читайте також: Як отримати компенсацію за автомобіль, пошкоджений або знищений внаслідок військових дій: поради експертів

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк