24.03.2023, 20:48

Запаси майже закінчилися: в Україні очікується подорожчання затребуваного продукту

овощи

У березні-квітні в Україні можуть зрости ціни на цибулю. Тенденція зберігатиметься до середини травня, доки не з'явиться вітчизняний продукт.

Про це розповіла директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва в коментарі ]]>OBOZREVATEL]]>, передає Час Пік.

"Ціни на цибулю б'ють усі рекорди з часів незалежності України. Запаси цибулі у сховищах українських фермерів уже майже закінчилися. Тому тенденція подорожчання цибулі на українському ринку збережеться протягом березня-квітня", - сказала Звєрєва.

За її словами, більшість українських фермерів, які вирощують цибулю, не мають професійного обладнання для її зберігання. Тому вони намагаються продати продукцію одразу після збирання врожаю чи до початку перших морозів.

"Ті, хто має професійні сховища, можуть реалізовувати продукт і зараз, навесні, коли ціни вищі. Але цього року через війну, обстріли Росією стратегічної інфраструктури, енерго та агрооб’єктів значно збільшилися і виробничі витрати українських фермерів. Через перебої з електроенергією урожай на зберіганні в сховищах почав псуватись швидше", - зазначила експерт.

Крім того, існує глобальний дефіцит цибулі, оскільки деякі країни запровадили експортні обмеження для захисту локальних ринків.

Читайте також: Чи підвищуватимуть тарифи на електроенергію в Україні?: Кабмін ухвалив рішення

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк