27.03.2023, 07:21

Укрзалізниця змінює правила перевезень та повернення квитків: що потрібно знати пасажирам

Укрзализныця меняет правила перевозок и возврата билетов

В Україні вступили в дію зміни до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України. Нові правила визначають порядок оформлення, проїзду та повернення коштів за квитки у поїздах.

"Укрзалізниця" запровадила низку нововведень щодо перевезеня пасажирів, тварин, а також порядку придбання та повернення вартості квитка. Про це ]]>повідомляє ]]>прес-служба компанії, передає Час Пік.

"Правила, якими ми керувались раніше, були прийняті ще в 2006 році, а останні зміни в них вносились в 2019 році: вони вже не відповідали сучасним потребам пасажирів та залізниці і обмежували нас в наданні якісного сервісу перевезень", - повідомили в УЗ.

Що змінилося у правилах перевізника

Спрощено процес оформлення замовлень для перевезення організованих груп пасажирів (раніше, згідно правил, оформлювати таке замовлення можна було тільки в письмовому вигляді особисто, тепер процедуру дозволено перенести в онлайн).

Урегульовано питання замовлення перевезень автомобіля через електронні сервіси.

Уточнено порядок оплати за перевезення собак та дрібних кімнатних тварин.

Введено нову категорію поїздів, якої раніше юридично не існувало - місцеві поїзди, пристосовані для зʼєднання інфраструктури різних видів транспорту, а також визначено порядок оформлення, проїзду та повернення проїзних документів для такого сполучення.

Що змінилося у правилах повернення квитків

Офіційно дозволено повертати пасажиру повну вартість квитка і половину вартості плацкарти, якщо пасажир повертає квиток не менше ніж за 6 годин до відправлення поїзда (раніше - не менше ніж за 9 годин).

Також дозволено повертати повну вартість квитка (а не 10%, як було раніше) після відправлення поїзда (не більше, ніж за годину після відправлення; вартість плацкарти при цьому не повертається, а повернення квитка після відправлення можливо тільки офлайн).

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк