01.04.2023, 08:47

МВФ схвалив рекордний кредит Україні на 15,6 млрд доларів

МВФ одобрил рекордный кредит Украине на 15,6 млрд долларов

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила чотирирічний пакет фінансування для України на суму 15,6 мільярда доларів, щоб допомогти країні задовольнити нагальні фінансові потреби на тлі триваючої війни.

Виконавча рада МВФ схвалила 15,6 млрд дол. за новою угодою про розширене фінансування (EFF) для України. Відповідна заява ]]>публікована ]]>на сайті відомства, повідомляє Час Пік.

"Програма України, підтримана в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF), має на меті підтримку політики, спрямованої на збереження фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також на підтримку економічного відновлення, одночасно покращуючи управління та зміцнюючи інституції для сприяння довгостроковому зростанню в контексті післявоєнної відбудови та шляху України до вступу в ЄС.

Очікується, що схвалення програми в рамках Механізму розширеного фінансування мобілізує широкомасштабне пільгове фінансування від міжнародних донорів і партнерів України, з метою допомоги вирішенню проблеми платіжного балансу України, досягнення середньострокової зовнішньої життєздатності та відновлення стійкості боргу у перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями", - йдеться у заяві.

У Міністерстві фінансів очікують, що перший транш від Міжнародного валютного фонду у розмірі близько 2,7 мільярда доларів Україна може отримати вже найближчим часом.

"Ми вдячні Раді директорів Фонду за ухвалене рішення стосовно програми розширеного фінансування для України. Була зроблена безпрецедентна робота для досягнення результату, адже це винятковий випадок надання програми МВФ воюючій країні", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Прем'єр-міністр Денис Шмігаль назвав це рішення дуже важливим для перемоги та відновлення України.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: