08.04.2023, 07:36

Кабмін визначив умови та порядок виплати грошової допомоги у разі загибелі чи інвалідності волонтерів

Волонтеры / Фото: depositphotos.com

За ініціативи Міністерства у справах ветеранів Уряд визначив умови та порядок виплати грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності волонтерів.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок війни, та членам їхніх родин. Про це 7 квітня повідомила прес-служба Міністерства у справах ветеранів, передає Час Пік.

Відповідні зміни внесено до постанови КМУ від 19 серпня 2015 р. №604 під час засідання Уряду.

"Відтепер одноразова грошова допомога буде також призначатися та виплачуватися волонтерам, які надавали волонтерську допомогу Збройним Силам України чи іншим силовим структурам під час заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України і стали особами з інвалідністю внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) під час надання такої допомоги, та членам сімей загиблих з числа таких волонтерів", - йдеться у повідомленні.

Ухваленими змінами також уточнено перелік документів, які необхідно подати набувачам одноразової грошової допомоги, що дозволить скоротити терміни їх розгляду.

Рішення про призначення одноразової грошової допомоги таким особам буде прийматися утвореною Мінветеранів міжвідомчою комісією відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Виплата буде проводитися за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

"Сьогодні Уряд ухвалив важливе та потрібне рішення щодо забезпечення соціальних гарантій людям, які з перших днів російської збройної агресії проти України надають безцінну підтримку нашим військовим. Вони завжди поруч, адже волонтери і військові – це міцний зв’язок, у нашій єдності – сила та незламність української нації. Разом працюємо на перемогу!", – наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Минветеранов Минветеранов Минветеранов​​​​​​​

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк