14.04.2023, 10:51

Суд у Гаазі зобов'язав РФ заплатити 5 млрд доларів компенсації за збитки "Нафтогазу" у Криму: реакція Кремля

Суд в Гааге

Арбітражний трибунал при Постійній палаті третейського суду в Гаазі зобов'язав РФ виплатити НАК "Нафтогаз України" 5 млрд доларів за збитки, заподіяні захопленням активів компаній "Групи Нафтогаз" в АР Крим у 2014 році.

Про це повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов, передає Час Пік.

"Йдеться про відшкодування активів, спрямованих на розробку газових родовищ та розвиток іншої стратегічно важливої інфраструктури, яка стала однією з головних мішеней агресора під час окупації українського півострова дев’ять років тому...

Вірю, що це не останнє рішення, яке ухвалять в Гаазі на користь нашої країни. За нами правда. А ті, хто борються за правду – не програють", – ]]>написав]]> Чернишов у Facebook.

Рішення було ухвалено судом 12 квітня 2023 року.

Як пояснили у "Нафтогазі", арбітражні рішення можна виконувати через механізм примусового виконання.

"У разі відмови росії від добровільного виконання рішення суду, відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року, Нафтогаз має право розпочати процес примусового виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи російської федерації", – вказано у повідомленні прес-служби компанії.

Крім цього, суд зобов'язав РФ відшкодувати "Нафтогазу" витрати, пов'язані із цим арбітражним провадженням.

У Кремлі відреагували на рішення суду в Гаазі зі збитків "Нафтогазу" у Криму.

Як заявив прес-секретар президента РФ Путіна Дмитро Пєсков, Росія проаналізує рішення Арбітражного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, яким її зобов'язали виплатити 5 млрд дол. компенсації за збитки та втрачене майно "Нафтогазу" в Криму, починаючи з 2014 року.

"Ця тяжба мала місце. Рішення нове. Потрібно проаналізувати. Наші фахівці, які займаються захистом прав Росії в цій справі, аналізуватимуть і ухвалюватимуть рішення про подальші дії", - ]]>заявив ]]>Пєсков під час брифінгу.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк