03.05.2023, 08:04

В Україні ще на 15 прикордонних пунктах пропуску запрацював сервіс "є-Черга"

В Украине еще на 15 пограничных пунктах пропуска заработал сервис "е-Очередь"

В Україні на 16 пунктах пропуску запрацював сервіс "є-Черга", аналогів якого немає в жодній країні Європейського союзу, що дозволяє уникнути черг під час проходження кордону.

Система онлайн-бронювання вантажними перевізниками місць для перетину кордону (є-Черга) буде діяти загалом на 16 пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою. До вже працюючого за цією системою пункту пропуску "Ягодин - Дорогуськ" додадуться ще 15 пунктів пропуску. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 2 травня. Про це ]]>повідомляє ]]>Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, повідомляє Час Пік.

Як зазначив віце-прем'єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, у проєкта є кілька ключових переваг:

  • для перевізників це очевидний економічний ефект – можна планувати перевезення і не витрачати гроші на кількаденне простоювання на кордонах,
  • для держави – це інструмент для аналізу транспортних потоків, впорядкування перевезень та ліквідації фізичних черг на кордонах.

"є-Черга" – це сервіс, аналогів якого немає в жодній країні Євросоюзу. Це є абсолютно безкоштовна державна послуга.

До кінця травня "є-Черга" буде працювати в тестовому режимі. До пункту пропуску Ягодин додадуть найбільші пункти пропуску: Рава-Руська, Краківець, Шегині, Ужгород, Порубне, Тиса (Чоп) – Захонь, Рені та інші.  

Реєстрація водіїв в електронній черзі розпочнеться з 8 травня. Це можна зробити в застосунку чи на ]]>сайті]]>. З середини травня перетин кордону для вантажівок буде можливим лише за записом в електронній черзі. 

У планах Міністерства – поширити послугу на пасажирські перевезення. 

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк