26.05.2023, 14:18

Кабмін затвердив правила створення Комісій з розгляду питань компенсації за знищене житло

Иллюстративное фото / EPA/UPG

Кабінет Міністрів України затвердив Примірне положення про Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ.

Уряд затвердив правила створення Комісій щодо розгляду питань компенсації за знищене житло. Про це ]]>повідомляє ]]>Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Час Пік.

Комісія створюється органом місцевого самоврядування у складі не менше п'яти осіб. Крім того, до її складу можуть також залучатись представники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, архітектори, представники міжнародних та громадських організацій.

Основні функції та завдання Комісії:

  • розгляд заяв про надання компенсації за знищене майно,
  • надання консультацій щодо отримання компенсації,
  • встановлення наявності/відсутності підстав для отримання компенсації,
  • перевірка наявних документів та/або інформації,
  • обстеження об'єктів компенсації,
  • допомога у відновленні чи отриманні втрачених документів власності на майно,
  • забезпечення підготовки рішень про виплату (або відмову у наданні) компенсації для подальшого затвердження органом місцевого самоврядування,
  • (у разі прийняття рішення про надання компенсації) виготовлення за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна та направлення заявнику житлового сертифіката в електронній та/або паперовій формі тощо.

Рішення Комісії про надання/відмову у наданні компенсації із зазначенням розміру/обсягу та способу компенсації вносяться до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п'яти робочих днів з дня проведення засідання.

Орган місцевого самоврядування повинен затвердити рішення Комісії протягом п'яти календарних днів з дня його прийняття. Рішення Комісії може бути оскаржене через звернення до органу місцевого самоврядування, який її створив.

Нагадаємо, 22 травня 2023 року набрав чинності Закон ]]>№ 2923-IX]]> "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України".

Закон визначає перелік одержувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, його види, механізм оцінки та ухвалення рішення про надання, а також можливості її використання для отримання нового житла.

З 22 травня в Україні стартувала державна програма, за якою громадяни зможуть отримати гроші на відновлення пошкодженого внаслідок бойових дій житла. Відповідні заявки потрібно залишати у "Дії", а гроші надійдуть на картку "єВідновлення".

Комиссии по рассмотрению вопросов компенсации за уничтоженное жилье

Пропонуємо до перегляду:

Дивіться першу серію нового анімаційного серіалу "Хробаки", створеного лисичанською студією "Час Пікчерз продакшн". Невеличкі сатиричні історії веселих хробачків з інтригуючим сюжетом іноді дійсно нагадують реалії сьогодення, але запевняємо вас – це все вигадка автора;), інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк