26.01.2024, 14:11

Україна може на 50 років заборонити будь-яке транспортне сполучення з РФ

Иллюстративное фото / Фото: Getty Images

Кабінет Міністрів України внесе на розгляд Ради національної безпеки та оборони в рамках санкцій щодо транспортного сектора РФ пропозицію про заборону будь-якого транспортного сполучення з РФ на 50 років.

Кабмін внесе на розгляд РНБО пропозиції щодо заборони на 50 років будь-якого транспортного сполучення з РФ. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 19 січня 2024 р. ]]>№ 39-р]]> "Про внесення пропозицій щодо застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до транспортного сектору Російської Федерації", повідомляє Час Пік.

Зокрема, пропонується:

  • заборона прямого повітряного сполучення з Україною, а також використання повітряного простору України та повітряного простору над відкритим морем, для всіх видів прямих і транзитних польотів повітряних суден, власниками (експлуатантами) яких є юридичні особи - резиденти РФ,
  • заборона в’їзду в Україну автотранспортних засобів (автобусів, вантажних автомобілів), зареєстрованих на території РФ,
  • заборона ввезення на митну територію України в усіх митних режимах залізничного рухомого складу (вагонів усіх видів, локомотивів) для осіб, пов’язаних з державою-агресором, а також рухомого складу, що взятий на облік залізницями РФ.

Крім того, документ передбачає запровадження заборони на плавання у внутрішніх водах України та заходження до морських портів України для:

  • суден під прапором Російської Федерації;
  • суден, власником/судновласником яких є громадяни РФ, юридичні особи, які зареєстровані на території Російської Федерації, юридичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками, членами чи учасниками (акціонерами) яких є громадяни РФ фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано санкції;
  • суден, що здійснювали заходження до портів, розташованих на тимчасово окупованих територіях України;
  • суден, що перебувають під наглядом установи "Російський морський регістр судноплавства" (Russian Maritime Register of Shipping’s) та установи "Російський річковий регістр" (Russian River Register).

Крім того, Кабмін пропонує не визнавати кваліфікаційні документи моряків, видані РФ на окупованих українських територіях, а також заборонити громадянам РФ служити на судах під прапором України.

Після набрання чинності рішення РНБО МЗС України зобов'язане "поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії та інших держав про застосування обмежувальних заходів (санкцій) і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів (санкцій)".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк