31.05.2024, 17:29

Нові тарифи на світло: скільки буде коштувати електроенергія з 1 червня

Віктор Білий | Всі новини автора

Уряд України підвищить тариф на електроенергію для населення із 1 червня 2024 року. Новий єдиний тариф становитиме 4,32 грн/кВт∙год і діятиме до кінця квітня 2025 року. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня.

Про це повідомив народний депутат від партії "Батьківщина" Олексій Кучеренко, передає Час Пік.

"Рішення прийнято урядом. Єдина ціна 4,32 грн за кВт. Для гуртожитків залишається 2,64 грн за кВт і для тих, у кого електричне опалення в опалювальний сезон, тобто шість місяців, ліміти 2000 кВт за старою ціною, а решта за новою ціною. У неопалюваний сезон, тобто влітку, на рівних за умовами з іншими", - сказав Кучеренко.

Так для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають у житлових будинках з електроопаленням, застосовуватимуться диференційовані тарифи:

  • До 2000 кВт∙год на місяць – 2,64 грн/кВт∙год.
  • Більше 2000 кВт∙год на місяць – 4,32 грн/кВт∙год

Раніше розглядалися інші варіанти перегляду тарифу, зокрема, диференціація залежно від обсягів споживання.

Міненерго пропонувало залишити тариф 2,64 грн/кВт∙год для споживання до 100 кВт∙год на місяць та підвищити до 4,8 грн/кВт∙год для перших та наступних кіловат-годин понад цю межу.

Підвищення тарифів пов'язане з необхідністю врегулювання ринкових цін на електроенергію у контексті енергетичної кризи та військової агресії Росії проти України.

Нагадаємо, на окупованих територіях почали видавати "зелені карти". Що це за документ і кому з мешканців його потрібно отримати, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також: Житлова субсидія та пільги: кому з українців до 1 липня потрібно звернутися за продовженням виплат

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк