06.07.2024, 13:18

В Україні запустили експериментальний проєкт "єДозвіл"

В Украине запустили экспериментальный проект "єДозвіл"

Кабінет Міністрів України дав старт експериментальному проєкту "єДозвіл" на порталі "Дія". Підприємці зможуть отримувати ліцензії та дозвільні документи в електронній формі в кілька кліків.

Рішення про запуск експериментального проєкту із запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (єДозвіл) Уряд ухвалив на засіданні 5 липня 2024 року. Про це ]]>повідомляє ]]>Міністерство економіки України, передає Час Пік.

Експериментальний проєкт передбачає цифровізацію повного циклу процедур видачі дозвільних документів. Підприємці, які долучаться до участі в проєкті матимуть змогу, зокрема:

 • подавати заяви та відповідні документи в електронній формі на отримання, відновлення, зупинення чи анулювання ліцензій, розширення чи звуження господарської діяльності тощо;
 • інформувати про зміни в документах та відомостях, які долучалися до заяви;
 • створювати та подавати декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
 • отримувати інформацію про стан чи результати розгляду електронних документів;
 • сплачувати за надання адмінпослуг;
 • скаржитись на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування.

"Подані в єДозвіл заяви та документи автоматично перевірятимуться засобами електронної системи за спеціальним алгоритмом. За результатами перевірки система визначить рівень ризику та обере тип процедури реєстрації електронних документів.  Якщо ризик визначено як низький, реєстрація відбувається автоматично. В іншому випадку, до перевірки поданої інформації долучаються представники відповідних державних органів. Рішення про видачу ліцензії вони мають ухвалити протягом 10 днів.

Важливо, що єДозвіл взаємодіятиме з електронними інформаційно-комунікаційними системами  держорганів, а замовлення послуг буде здійснюватися через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Отже, від бізнесу не вимагатимуть документи, які містяться в цих системах", - повідомили у Мінекономіки.

На першому етапі експериментального проєкту надаватимуться наступні послуги:

 • ліцензія на провадження господарської діяльності з туроператорської діяльності;
 • ліцензія на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики;
 • ліцензія на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
 • ліцензія на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти;
 • декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Наприкінці липня через єДозвіл можна буде подати декларацію з охорони праці. У вересні планується запустити послугу з отримання ліцензії на ветеринарну діяльність. Інші послуги заплановано запустити з жовтня 2024 року.

"Раніше, щоб отримати ліцензію, треба було їхати в установу, витрачаючи на це час. З Дією все буде набагато простіше й без корупційних ризиків. Працюємо над проєктом спільно з Мінекономіки...

Підприємці мають працювати та розвиватися, а не стояти в чергах і витрачати час на папери. З Дією це просто", - ]]>зазначив ]]>Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

В Украине запустили экспериментальный проект "єДозвіл"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: