10.03.2021, 15:51

ДБР викрило масштабну схему "видачі" дозволів на вогнепальну зброю за гроші

Марина Началова | Всі новини автора
оружие

За даними слідства, один із керівників Департаменту превентивної діяльності Нацполіції створив та очолив злочинну групу. До неї входили працівники дозвільних систем ГУ Нацполіції в деяких областях, працівники та власники магазинів із продажу зброї.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань, передає Час Пік.

Учасники групи за гроші здійснювали оформлення та видачу громадянам дозволів на придбання та зберігання зброї різного типу, а також продовжували терміни дії дозволів на зберігання та носіння зброї.

Вартість «послуги» за отримання одного дозволу становила 5-10 тисяч гривень, а протягом місяця посадовці оформлювали понад 200 таких незаконних дозволів.

Наразі слідством встановлено понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. 

Наразі триває перевірка законності видачі понад 2000 дозволів власникам зброї.

У ході розслідування одночасно проведено понад 50 обшуків у службових кабінетах, за місцем проживання та у транспортних засобах учасників схеми. Вилучено дозволи на володіння і придбання зброї, особові справи власників зброї, бланки, штампи, печатки, грошові кошти, зброю та патрони до неї без дозволів.

Повідомлено про підозру п’ятьом особам: одному із заступників начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України; одному із керівників відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Донецькій області; працівнику відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області; засновнику та директору збройового магазину в Київській області.

Нагадаємо, після виявлення корупційної схеми видачі дозволів на зброю, в Україні були розформовані всі підрозділи контролю за обігом зброї.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: