25.06.2021, 08:16

СБУ викрила масштабну схему вимагання грошей за неіснуючими кредитами

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
СБУ, вымогательство

У Києві кіберфахівці СБУ викрили масштабний механізм вимагання у громадян виплат за неіснуючими кредитами. Від діяльності псевдоколекторів постраждало понад 60 тисяч осіб.

Схему організували власники двох столичних кредитно-фінансових установ. У разі несплати грошей зловмисники погрожували потерпілим насильством та фізичною розправою, повідомляє Час Пік з посиланням на прес-центр СБУ.

Використовуючи бази даних своїх клієнтів, ділки оформляли на громадян вигадані онлайн-кредити, потім створювали штучну заборгованість та вимагали її повернення. Розмір "річних" становив понад 1500%.

Для легалізації протиправної діяльності учасники схеми направляли до банківських установ і контролюючих органів завідомо неправдиву звітність про сформовану заборгованість і пеню.

Організатори злочинної схеми залучили понад 50 так званих "телефонних колекторів", які дзвонили "боржникам" та психологічно на них тиснули.

Під час обшуків в офісних приміщеннях правоохоронці виявили:

  • обладнання і програмне забезпечення, яке зловмисники використовували для анонімізації телефонних номерів під час дзвінків з погрозами;
  • майже 50 одиниць комп’ютерної техніки, з якої учасники схеми адміністрували бази «клієнтів» і здійснювали облік псевдоборгів;
  • документальні матеріали із доказами незаконної діяльності.

СБУ, вымогательство СБУ, вымогательство

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss