Внутрішньопідлогові конвектори - в чому переваги?
В образі ідеального будинку, який більшість людей плекає протягом усього життя, важливе місце зазвичай займає красивий сад і великі вікна у вітальні, від підлоги до стелі з вбудованими дверима, через які вітальня з'єднується до саду.
Тому проекти сучасних будівель часто включають великі скління, що досягають підлоги у вітальні. І це не тільки проекти розкішних резиденцій, але і більш скромні, економні будинки, в житлових кімнатах яких влаштовано велике скління з півдня, щоб взимку будинок природним чином обігрівався сонячними променями. Але часто цього недостатньо, і єдиним вдалим варіантом стають внутрішньопідлогові конвектори з точки зору естетичності.
Великі вікна та їх проблема з опаленням
Таке рішення має особливу візуальну цінність, але правильно обігріти приміщення, облаштоване таким чином, може бути проблематично. Великі скляні поверхні, попри використання ізоляційного скла з дедалі нижчим коефіцієнтом теплопередачі, все ще є набагато слабшою огороджувальною оболонкою будівлі з точки зору теплоізоляції, ніж інші стіни будівлі. Тому, згідно з правилами будівництва, для компенсації тепловтрат під вікном слід розмістити радіатор. Між тим, великі вікна є дуже візуально оголеним елементом інтер'єру, і зазвичай виявляється, що розмістити під ними окремий радіатор неможливо з естетичних міркувань.
Ще більша проблема з опаленням виникає у випадку зі скляними дверима. Тут не можна встановити окремо стоячий радіатор, а використання теплої підлоги не є достатнім рішенням, оскільки воно не дозволяє створити завісу теплого повітря під вікном, необхідну для компенсації втрат тепла та правильного розподілу температури в приміщенні. Тепла підлога в енергоефективних будинках розроблена таким чином, щоб користувачі не відчували, що підлога тепла. Це визначає комфорт, але заважає належному обігріву зон із дуже великим склінням.
Використання конвекторного обігрівача під підлогою
У такій ситуації перевіреним і ефективним рішенням опалення з високими декоративними якостями є канальні конвектори - унікальна форма радіатора, прихованого під підлогою. На його поверхні є лише декоративна решітка для виходу нагрітого повітря. Це спосіб «опалення без радіаторів». Невіддільною частиною поверхні залишається підлогова решітка з деревини кольору паркету. Оскільки дерев'яна сітка поставляється незабарвленою, її можна фарбувати будь-яким кольором. Також доступні анодовані алюмінієві решітки.
Канальні конвектори – єдиний повністю ефективний спосіб обігріву приміщень з вікнами від підлоги до стелі та терасними дверима. Вони дають можливість розмістити радіатор прямо під вікном. Розташований уздовж нього конвектор виробляє сильний потік нагрітого повітря, який усуває росу на вікнах і відчуття холоду і при цьому рівномірно прогріває все приміщення. Край каналу повинен бути на відстані 20-30 см від скла, щоб будь-які штори не перешкоджали руху повітря. Канальний конвектор – єдиний обігрівач, який залишає вікно повністю освітленим і не є перешкодою для виходу через двері тераси.
Особливо важливою особливістю опалення конвекторами є їх найвища серед усіх видів динаміка, тобто здатність швидко реагувати на зміни температури. Річ у тому, що якщо зимовий сонячний день, природні промені сонця сильно нагрівають обставлену вітальню, розташовану на півдні - тоді конвектори автоматично відключаються. Якщо сонце раптово зникне, цей тип радіаторів найшвидше з усіх видів опалення забезпечить підтримку постійної температури в приміщенні.