24.11.2023, 14:44

Нюанси вибору новорічних гірлянд: поради та рекомендації

Новорічні гірлянди представлені в продажу у великому різноманітті. Вибрати можна прикрасу на будь який смак, хоч для ялинки, приміщення, чи оздоблення фасаду та вуличних дерев. Проте, крім призначення, варто враховувати певні технічні характеристики виробів. По-перше, це потрібно аби досягти бажаного результату в оформленні, по-друге, так легше зорієнтуватися при виборі.

Різновиди гірлянд

Перш за все вони поділяються в залежності від використання на вуличні і ті, що призначенні для приміщень. Різниця між ними виражена в ступеню захисту від вологи, перепаду температур та пилу. Звичайні гірлянди, які призначені для приміщень не підходять для вулиці. В них немає ізоляції достатнього рівня, тож в період дощів вони можуть замкнути і в кращому випадку просто перестануть працювати, а в гіршому – стануть причиною пожежі.

Другий принцип відмінності полягає в конструктивних особливостях. Згідно йому новорічні гірлянди діляться на:

  • універсальні лінійні. По суті, це дріт з лампочками;
  • штора. Це гірлянди в яких з поперечного дроту звисають ще вертикальні. На них кажуть іноді «дощик». Довжина вертикальних дротів може бути різною, навіть до самої підлоги;
  • сітка. Це гірлянда, яка має перехресно переплетені дроти. Візуально вона дійсно має вигляд сітки. Чіпляють її на вікна, вітрини, стіни;
  • дюралайт. Це гірлянди, які мають вигляд трубки в якій розташовані діоди. Діаметр її може складати десь 5-10 мм. Такі гірлянди можна використовувати, як в приміщенні, так і на вулиці. Дюралайт добре підходять для створення сяючих фігур, оскільки трубка виготовлена з еластичного силікону, який не боїться перепадів температур, не стає жорстким та не ламається на морозі.

Також в продажу можна знайти і звичайні ялинкові гірлянди з підвісами в виді різноманітних фігурок. Але обирайте ті з них, які оснащені діодами, а не мікролампочками.

 По-перше, вони безпечні, оскільки майже не нагріваються навіть, якщо довго працюють, тож немає ризику, що виникне пожежа. По-друге, діоди економічні. Вони мало потребують енергії і навіть при цілодобовому використанні це не сильно позначиться на квитанціях за комунальні послуги. Крім того, діодні гірлянди більш довговічні. В них великий ресурс годин горіння і навіть якщо 1 чи кілька діодів перегорять, гірлянда все рівно буде працювати.

Крім конструкційних особливостей, варто зважати також і ще на кілька параметрів, як тип живлення та довжина.

Різновиди гірлянд за типом живлення

Сьогодні такі новорічні прикраси можна купити кількох видів. За типом живлення вони поділяються на:

  • від мережі 220В, 24 В;
  • від USB;
  • від батарейок.

Перший варіант більш простий, але треба враховувати, що для роботи гірлянди має бути поряд з нею розташована розетка або доведеться прокладати переносну. Мінус таких моделей в тому, що при відключенні світла вони не будуть працювати, якщо не під’єднати мережу до резервного джерела енергії (генератора). А от два інших різновиди можуть працювати незалежно від того, є поряд розетка чи немає, є світло чи ні. Проте, аби забезпечити їх роботу, треба дбати про змінні джерела живлення.

Як визначитися з довжиною

Від цього параметру залежить, наскільки вдалим буде виглядати оздоблення ялинки чи приміщення. Випускаються гірлянди різної довжини, тож, аби визначитися, яка саме вам потрібна, варто орієнтуватися враховувати такі характеристики, як довжина на яку вам потрібне оздоблення.

Якщо в планах прикрасити вікно чи стіну, то можна обрати модель відповідного параметру з урахуванням того, як ви плануєте її чіпляти. Коли просто натягнутим шнуром – то можна брати гірлянду, довжина якої відповідна до ширини вікна. А от коли вона потрібна на ялинку, то орієнтуватися треба на правило «х3». Відповідно до нього, треба поміряти висоту деревця і купити гірлянду втричі довшу.