05.12.2023, 19:10

Основні види рулонних штор та їхні особливості

Одним з доступних і практичних рішень для декорування вікон, захисту від надмірного освітлення та локалізації зорового доступу через прозоре скло є рулонні штори. Принцип їх дії дуже простий – тканинне чи виготовлене з комбінованого, синтетичного матеріалу полотно натягується на вал. Вал розташований горизонтально, вгорі віконної конструкції. Кріпиться така система з інтер‘єрної сторони віконної поверхні. Для прискорення намотування використовується спеціальний регульований механізм.

Сьогодні такі сонцезахисні конструкції пропонують багато компаній. Наприклад, магазин Rolmax виготовляє за стандартними та індивідуальними розмірами прості у використанні і комфортні рулонні штори на вікна. Виготовлені з фурнітури польского виробника Besta і турецьких або корейських тканин, ці елементи віконного дизайну та регуляції освітлення мають тривалий термін використання. Вони забезпечать привабливе, трендове оформлення та необхідну якість оздоблення житла чи комерційного простору.

Монтаж, властивості та переваги

Для встановлення рулонних штор потрібно мінімум часу, а монтаж може виконати господар будинку, що має хоча б мінімальні навички роботи з інструментами. Тканинні ролети для дому або офісу мають безліч переваг:

  • широкий діапазон розмірів;
  • багата палітра кольорів;
  • численні видозміни інтенсивності затемнення;
  • застосування різної стилізації та фактури поверхні.

Тканина може використовуватись у трьох варіантах – прозора, напівпрозора або така, що блокує світло повністю.

Переваги цього різновиду декоративно-функціонального елементу – дієвий і простий у застосуванні захист від дії сонячних променів. Серед особливостей використання рулонних штор варто також відзначити такі моменти:

  • забезпечують мінімальний нагрів кімнати влітку;
  • зменшують негативний вплив ультрафіолетових променів на поверхню меблів та інших предметів інтер'єру;
  • процес керування інтенсивністю освітлення дуже простий – достатньо декілька рухів користувача;
  • порівняно з класичними тканинними шторами, такі вироби є простими у догляді та ефективними, не акумулюють багато пилу та не потребують значної уваги і витрат на догляд;
  • допомагають швидко і з оптимальними витратами створювати закриту від інших поглядів приватну територію у межах вікон, що особливо важливо для нижніх поверхів будинків, офісних приміщень. 

Варто згадати і про те, що трендовий колір та фактура можуть використовуватись як додатковий елемент стильного оформлення приміщень житлового і бізнес-використання.

Різновиди рулонних штор

Залежно від конструкційних особливостей, способів встановлення та регулювання світлового потоку, тканинні ролети бувають різних видів. Розглянемо основні з них.

Відкритий тип рулонних штор

Такі конструкції є найпростішими у виконанні – тканина намотується на вал без встановлення будь-якого захисного корпусу. Найзручніші у монтажі та оптимальні за ціною.

Закритий тип 

Рулонні штори закритого типу мають ключову відмінність у наявності корпусу, в який втягується тканина. Таким чином, вона постійно захищена, а конструкція має охайний та привабливий вигляд. Корпус може бути пофарбований у білий чи інший колір, що найбільш притаманний колірній гамі інтер'єру.

Тканинні ролети «день-ніч»

Рулонна штора день-ніч – це поєднання напівпрозорих сітчастих та щільних смуг, яке дозволяє регулювати проникнення вуличного світла в кімнату. Регуляція смуг створює унікальний, властивий лише конкретному приміщенню рівень освітлення, що є найкомфортнішим для користувача.

Обираючи рулонні штори, важливо враховувати їхню функціональність, естетику та сумісність з іншими елементами дизайну вашого приміщення. Якщо у вас виникають труднощі з вибором, зверніться за допомогою до фахівців.

теги: