Костюм для полювання, риболовлі, активного відпочинку: поради для вибору
Костюм для полювання та риболовлі, активного відпочинку та зимових подорожей треба підбирати дуже ретельно й грамотно. Це завдання не з легких, тому що призначення подібного одягу - забезпечувати комфорт, безпеку та збереження здоров'я і навіть життя.
Загальні вимоги до костюму незалежно від сезону такі:
- високоякісний матеріал;
- зносостійкість;
- міцність фурнітури та швів;
- волого- та вітрозахищеність;
- комфорт;
- відсутність обмежень для рухливості;
- практичність;
- функціональність.
Костюм для полювання, риболовлі або активного відпочинку, зазвичай складається зі штанів та куртки, головного убору, спеціального взуття, аксессуарів.
- Водонепроникний або водовідштовхувальний костюм. Це важливий елемент екіпіровки, особливо в дощові дні.
- Утеплений костюм. Стане в нагоді в холодні дні, щоб захистити вас від холоду і зберегти тепло.
- Непромокальні штани. Забезпечують сухість, комфорт.
- Флісова куртка. Зберігає тепло, зручна, а також може бути використана, як додатковий шар одягу в холодну погоду.
- Шапка або кепка. Бережуть голову від сонця або вітру.
- Рукавички чи рукавиці. Захист рук від холоду або сонечних променів.
- Дощовик. Захищає від дощу, зберігаючи при цьому свободу рухів.
- Сумка або рюкзак для спорядження.
Щоб рибалка витримав низьку температуру до -30ºC та не застудився, насамперед зимові костюми повинні добре утримувати тепло, бути зручними, не сковувати рухи та не обтяжувати. Високий комір, капюшон вдало захистять від вітру.
Функціональність рибальського костюму - здатність кишень утримувати тепло (наприклад щоб покласти мобільний пристрій), їхні водовідштовхуючі властивості, наявність блискавок, спеціальних відділів, лямок (запобігання сповзання штанів).
В умовах низьких температур, високої вологості, рукавиці, теплі внутрішні кишені та довгі рукава вбережуть руки від обмороження. Штани повинні мати широкий пояс, лямки, щоб не застудити спину. Також вони мають бути достатньо широкими, щоб свободно надівати їх поверх чоботів.
Вимоги до літніх костюмів:
- Повітряпроникність.
- Захист від комарів та інших комах (москитна сітка).
- Обовязковий головний убор або капюшон.
- Закрита форма одягу.
Підійдуть бавовняні куртка зі штанами, просочені спеціальним складом з эфектом водовідштовхування, костюми з водонепроникної тканини, вейдерси із проклеєними швами. Рекомендується звернути увагу на «мембрану». Непоганий варіант — куртка з плащової тканини та кофта з флісу. Вдала ідея — жорсткий козирок, вмонтований в капюшон, резинки на рукавах, талії для плотнішого прилягання.
Зазвичай використовуються гідрокостюми, виготовлені з неопрену або триламінату, які забезпечують теплоізоляцію і захист від механічних пошкоджень. Крім того, необхідні спеціальні шкарпетки та рукавички, а також гідроботинки з товстою підошвою для вбереження від порізів, проколів. Не забудьте про маску, трубку й ласти, які допоможуть вам вільно переміщатися під водою.
Костюми для підводного полювання бувають:
- Сухі.
- Напівсухі.
- Мокрі.
Найпоширеніші варіанти гідрокостюму товщиною:
3 мм — понад 24ºC;
5 мм — 17-23ºC;
7 мм — 10-18ºC;
9 мм — 4-12ºC;
11мм — 0-3ºC.
Чим товщі гідрокостюми, тим краще теплоізоляція, але тим менше свобода руху. Тому вибрати розмір костюма легко, враховуючи умови полювання і особисті переваги мисливця.
Теплий зручний одяг, який захистить від холоду й вітру. Зазвичай це включає в себе камуфляж, термобілизну, куртку і штани з вітрозахисного матеріалу, а також теплі черевики, рукавички. Не забувайте також про шапку з шарфом, які допоможуть зберегти комфортну температуру та захистити обличчя від морозу.
Демісезонні костюми для полювання повинні бути легкими, зручними і забезпечувати хороший захист від вітру, вологи. Зазвичай вони виготовляються з мембранних тканин, які пропускають повітря, відводять вологу, але при цьому захищають від дощу і снігу. У комплекті з таким маскуючим костюмом можуть йти куртка і штани з безліччю кишень, а також легка флісова куртка для додаткового утеплення.