8 фактів про зуби, які ви повинні знати

Виктор Белый | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Про зуби можна дізнатися безліч вражаючих фактів, яким, ймовірно, не вчили в школі. Ця інформація не тільки справить на вас враження, але і допоможе зберегти красиву посмішку і підтримувати належну гігієну порожнини рота. 

  1. Кожен зуб унікальний

Посмішка кожної людини унікальна, оскільки кожен з наших зубів має унікальну форму. Крім того, прикус, форма щелепи, а також природний знос зубів сильно розрізняються у кожної людини. З цієї причини зняття зліпків з зубів стало надійним тестом для ідентифікації людей в судовій медицині.

Читайте також: Молочні зуби: як доглядати та чому потрібно їх лікувати?

  1. Стоматологічний герметик для запобігання карієсу

Герметик являє собою свого роду пасту, яка при затвердінні покриває фісури зубів, запобігаючи накопиченню на них нальоту, і тим самим майже повністю запобігає утворенню карієсу. Ваш стоматолог може допомогти встановити його і підкаже, що робити, щоб тримати його якомога довше.

  1. Жувальна гумка корисна для зубів

Ви не повірите, але жувальна гумка допомагає вашому роті залишатися чистим, бо це збільшує вироблення слини, що знижує кислотність на зубах і допомагає видаляти залишки їжі. Тільки переконайтеся, що це жувальна гумка без цукру, інакше ефект буде протилежним.

  1. Продукти, які найбільше шкодять вашим зубам

Зуби покриті захисним шаром, але коли ми їмо занадто багато цукру, він змінює бактерії в роті, перетворюючись в кислоту і пошкоджуючи зуби. Краще уникати таких продуктів, як солодкі соки, газовані напої, рафінована мука (наприклад, фасований хліб) та інших ласощів. Можна спробувати замінити цукор іншими не настільки агресивними продуктами — медом та іншими природними підсолоджувачами.

  1. Використовуйте пасту з фторидом

Фторид в пасті допомагає захистити зуби, зміцнюючи емаль і роблячи їх більш стійкими до бактерій в роті та кислотності з їжі. Його функція полягає в тому, щоб закрити прогалини, в яких можуть з'явитися порожнини, тому важливо, щоб ваша паста містила їх.

  1. Не чистіть зуби відразу після їди

Після їди в роті з їжею накопичується багато кислоти, і потрібно дочекатися, поки слина вирівняє кислотність. Таким чином, якщо ви почистите зуби відразу, це призведе до поширення цієї їдкої речовини, створюючи небезпеку для зубної емалі.

  1. Як часто потрібно міняти щітку?

Зношена щетина на щітці не ефективно чистить зуби, тому міняти її необхідно кожні 3-4 місяці. Це пов'язано з тим, що, крім зносу, постійне використання може залишати на щітці бактерії, що викликають різні захворювання.

Читайте також: Протезування зубів: особливості металокерамічних коронок

  1. Використовуйте зубну нитку і рідину для полоскання рота

Є місця, де зубна щітка не зможе ефективно чистити зуби, і для цього дуже важливо використовувати зубну нитку, бо це допоможе видалити залишки їжі між зубами та масажувати ясна.

Ополіскувач для порожнини рота також допоможе видалити зайве, знизить кислотність у роті та залишить свіже і чисте дихання. 

facebook tweeter live rss