Суглоби: як про них можна подбати?

Татьяна Землянко | Всі новини автора
суставы

Хворі суглоби - це, мабуть, найбільша проблема у більшості людей. Всім хочеться мати гарне здоров'я, тому сьогодні ми розглянемо, як можна допомогти своєму організму зберегти надовго кістки здоровими і обмежити можливі хвороби суглобів.

Насправді, щоб зберегти здорові кістки, необхідні прості і всім доступні речі. Для будь-яких проблем з кістками, в тому числі і з суглобами, в першу чергу людині потрібно отримувати в достатній кількості вітамін D3. Тільки завдяки цьому вітаміну ви зможете отримувати кальцій з допомогою продуктів харчування. Якщо вітаміну недостатньо, то процес засвоєння кальцію сповільнюється. Кістки, які не одержують необхідну кількість кальцію, стають крихкими і ламкими. Якщо ви збираєтеся приймати вітаміни в таблетках, то робіть це правильно: не приймайте на голодний шлунок і на ніч, щоб не було проблем зі сном.

Читайте також: Симптоми періартриту плечового суглоба

Найбільший запас кальцію мають молочні продукти. Для підлітка у віці 13-19 років щоденне вживання кальцію повинно бути 13300 одиниць, 45 років і вище - 1200 одиниць. Звичайно, бажано отримувати цей елемент природним чином через регулярне вживання їжі, багатої кальцієм.

Далі слід звернути увагу на фізичні вправи, адже навіть звичайна зарядка зможе підтримувати здоров'я ваших кісток. Головне не лінуватися і підібрати комфортний комплекс вправ для регулярної зарядки.

Тепер ми звернемо увагу на калій, тому що це дуже важливий мінерал для нашого організму. Недолік калію також сприяє слабкості кісток. Такий мінерал ви можете легко отримувати, вживаючи в їжу будь-які зелені овочі, наприклад: огірок, салат, зелений горошок, солодкий і гіркий перець, капуста, кабачки і так далі, головне - зеленого кольору. Слід зазначити, що калій допомагає прибирати з вашого організму непотрібну рідина, так ви зможете уникнути набряків.

Читайте також: Лікування остеохондрозу і артрозу струмом

Тепер поговоримо про куріння, каву та алкоголь, тому що ці звички стрімко виводять з організму кальцій. Тому якщо хочете мати здорові кістки і не мучитися різними захворюваннями суглобів, знижуйте або зовсім кидайте їх вживання. А любителі кави можуть продовжувати пити свій улюблений напій, але тільки з додаванням молока.

Не забувайте радитися зі своїм сімейним лікарем, вчасно обстежтеся, бережіть себе і будьте здорові.