5 речей, за які вас полюбить підшлункова залоза

Виктор Белый | Всі новини автора

Підшлункова залоза відіграє ключову роль в процесах травлення і виробляє важливі гормони, які регулюють метаболізм вуглеводів. Тому без цього органу неможливий правильний обмін речовин в організмі.

Підшлункова залоза довгий час не вказує на те, що з нею щось не так. Вона може виконувати свої функції навіть тоді, коли вона хвора, тому її пошкодження виявляється пізно. А коли починає хворіти, зазвичай це означає щось серйозне, наприклад, гостре запалення. Вона відповідає за перетравлення білків, жирів і вуглеводів. Це одна з його функцій. Друга-вироблення гормонів, в тому числі інсуліну і глюкагону, що грають важливу роль в метаболічному процесі. Ці гормони мають протилежну дію: глюкагон підвищує, а інсулін знижує рівень глюкози в крові.

Читайте також: Як уникнути розвитку панкреонекрозу підшлункової залози

Підшлункова залоза: правильне харчування

  1. Скоротіть споживання жирів

Основне, що можна зробити для профілактики підшлункової залози, – це дотримуватися здорового харчування. Їжте часто, але невеликими порціями, щоб не переїдати. Уникайте смаженої їжі та жирних соусів на основі масла, вершків і майонезу. Підшлункова залоза полюбить вас за приготовані на пару, відварені та знежирені страви, запечені у фользі. Можна використовувати оливкову олію першого віджиму і як можна частіше вживати рибу – олеїнова кислота й омега-3 жирні кислоти захищають підшлункову залозу.

  1. Будьте обережні з сигаретами та алкоголем

Алкоголь викликає більш ніж половину випадків хронічного панкреатиту і більше третини випадків гострого панкреатиту. Регулярне вживання надмірної кількості його руйнує структури підшлункової залози, що виробляють травні ферменти та інсулін. Печінка може самовідновлюватися, а пошкодження підшлункової залози алкоголем незворотно.

Сигарети теж варто обмежити, і найкраще кинути. Куріння є найбільш важливим фактором ризику розвитку захворювань підшлункової залози та збільшує ризик на 87%, в порівнянні з тими, хто ніколи не курив.

  1. Їжте вишню, виноград і чорницю

Ці фрукти є природним багатим джерелом антиоксидантів і перилілового спирту, які допомагають запобігти раку підшлункової залози. Червоний виноград містить ресвератрол, який є відмінним антиоксидантом - він запобігає пошкодженню кровоносних судин і зменшує запалення.

  1. Пийте зелений чай

Регулярне вживання зеленого чаю може допомогти запобігти раку підшлункової залози. Люди, які п'ють зелений чай, рідше хворіють на рак підшлункової залози - наполовину у жінок і на 37 відсотків у чоловіків.

  1. Їжте йогурт і тофу

Живі культури пробіотичних бактерій допомагають організму боротися з хворобами та захищати імунну систему. Вони також допомагають полегшити симптоми панкреатиту. Ви знайдете їх у натуральному йогурті, гречці, кислому молоці та пахті. Тофу - відмінне джерело білка, і водночас він нежирний.