Як відрізнити срібні прикраси від підробки?
Коли ви стикаєтеся з гарною прикрасою, яка ідеально відповідає вашому стилю, ви можете на мить задуматися чи справжнє це срібло? І як визначити - каблучка срібна чи посріблена?
При купівлі ювелірних виробів дуже важлива якість вибраних нами прикрас. Корисно знати, в чому різниця між срібними та посрібленими прикрасами та де купити саме якісні.
Тести, які дозволяють відрізнити срібло від посріблених прикрас
Є кілька способів відрізнити срібло від срібних прикрас, але кожен тест може бути ненадійним. Ось чому важливо купувати прикраси в авторитетних ювелірних магазинах. Які тести можуть допомогти виявити справжні срібні прикраси?
- Перевіряємо ціну. Це найпростіша дія, яку ми можемо зробити перед покупкою. Срібло – дорогоцінний метал, і якщо ціна здається надто низькою, слід бути пильними. Варто пам'ятати, що ціна ювелірних виробів може залежати від різних факторів, у тому числі від розміру прикраси та від того, чи воно містить дорогоцінні камені. Якщо прикраса набагато дешевша, вона може бути виготовлена, наприклад, з хірургічної сталі або зі сплаву дешевших металів.
- Знайдіть ювелірне маркування. Срібні прикраси повинні мати відповідне тавро, що повідомляє нам про те, що прикраса виготовлена з дорогоцінного металу. Однак варто пам'ятати, що прикраси вагою до 5 грамів не зобов'язані наносити цей вид маркування. Зазвичай ці вироби настільки маленькі, що нанесення на них тавра може негативно позначитися на їхньому зовнішньому вигляді. Шукати символи варто в місцях, які невидимі при носінні прикрас, наприклад, на внутрішній стороні кільця або брошки, на застібці ланцюжка.
- Порівняння кольорів. Для цього тесту потрібно трохи практики й пильне око. Срібло має неповторний вигляд і колір, який складно відтворити бездоганно, тому прикраси зі штучної срібної або нержавіючої сталі по відтінку відрізняються від срібних прикрас. Ті, що зроблені зі срібла, менш блищать і мають холодніший колір, іноді вони також можуть бути покриті оксидуванням.
- Тест на м'якість. Срібло – м'який метал, тому при виготовленні прикрас використовується сплав срібла з невеликою домішкою інших металів. На цьому сріблі залишаються дрібні подряпини. Можна спробувати залишити позначку, наприклад, нігтем. На штучних прикрасах слідів не буде.
- Тест із магнітом. Срібло не може притягуватись магнітом. Якщо прикраса, що перевіряється нами, реагує на магніт, значить, вона виготовлена не з цього дорогоцінного металу. Однак відсутність реакції на магніт не дає нам 100% упевненості, що це срібло.
- Тест на запах. Срібло не пахне, тому якщо ви відчуваєте тонкий металевий запах, ви, ймовірно, маєте справу з прикрасою з менш цінних металів, таких як мідь.
Чому варто вибрати саме срібло?
Популярність біжутерії останніми роками значно зросла. Такі вироби приваблюють низькою ціною, але не завжди, адже в деяких мережевих магазинах вони часом дорожчі за якісні прикраси. Крім того, штучні прикраси виконуються не з такою увагою до деталей як з дорогоцінних металів. Штучні добавки нестійкі й швидко псуються чи втрачають колір. Їх можна використовувати в повсякденному вбранні, але в елегантних стилях вони виглядають не найкращим чином. Щобільше, біжутерія може викликати алергію та подразнення шкіри, наприклад, через додавання нікелю.