Як графік і планування допомагають у догляді за собою

Краса — це регулярна праця. Обличчя і тіло потребують постійного догляду. Список процедур іноді наближається до нескінченності: очищення, зволоження, живлення, пілінг, масаж і ще багато-багато іншого. Як усе встигати? Планувати! Скласти список з догляду за собою і розподілити необхідні процедури відповідно до ритуалів, які потрібно виконувати щодня, раз на тиждень, на кілька тижнів, на місяць. Чіткий графік допоможе все робити вчасно і не забувати про важливі етапи б’юті-програми.

Щоденний догляд

Це фундамент. Йому варто приділити основну увагу і повторювати ритуали день за днем. Разові процедури помітного ефекту не нададуть.

Щоденний догляд має 2 етапи — денний і вечірній. Щоб звикнути до розпорядку, намагайтеся сприймати кожен крок за обов’язкову гігієнічну процедуру (як почистити зуби, прийняти душ тощо).

Схема ранкового догляду:

  • очищення: обирайте гель, пінку, мус, молочко залежно від типу шкіри;
  • тонізування: використовуйте тонік, тонер або лосьйон (бажано, щоб засоби містили пробіотики, які нормалізують мікробіом);
  • зволоження: наносьте окремі продукти для обличчя і шкіру навколо очей;
  • санскрін: якщо ви довго перебуваєте під сонячними променями, обов’язково захистіть шкіру засобом із SPF;
  • догляд за губами: скористайтеся бальзамом, якщо шкіра сохне, лущиться або є тріщинки;
  • догляд за руками: наносьте живильний або зволожувальний крем.

Важливо: за потреби можна додати до ранкової частини догляду сироватку або ампульний засіб, але використовувати їх потрібно курсом, а не постійно.

Схема вечірнього догляду:

  • демакіяж: скористайтеся гідрофільною олією, міцелярною водою або молочком (але ці продукти необхідно змивати після використання);
  • очищення: вмийтеся тим самим засобом, що і вранці;
  • тонізування: освіжіться тоніком або гідролатом;
  • живлення: наносьте вечірній живильний крем за 20–30 хв. до сну;
  • догляд за тілом: використовуйте крем, молочко або олію, щоб позбутися сухості та лущення.

Важливо: перед сном завжди змивайте косметику. Навіть якщо дуже втомилися і немає сил виконувати всі процедури, зробіть виняток, але макіяж змийте для збереження здоров’я шкіри.

До речі, англійці вважають тайм-менеджмент основою успіху і щасливих буднів. Це стосується і догляду за собою. Якісна британська косметика, як правило, є інноваційною, функціональною і спрямована на помітний результат за систематичного використання. За посиланням https://eva.ua/ua/brnd-220725/ можна знайти продукти Elemis, люксового бренду родом із Лондону. Він пропонує саме те, що потрібно шкірі.

Щотижневий догляд

Можете розподілити необхідні процедури на весь тиждень, присвятити один день окремій частині тіла або зробити усе разом у вихідний. Орієнтуйтеся на потреби шкіри, спосіб життя і наявність вільного часу.

Обличчя. Застосовуйте пілінг 1–2 рази на тиждень. Він відлущує зроговілі клітини, повертає обличчю здоровий і рівний тон, розгладжує мімічні зморшки. Для чутливої шкіри використовуйте легкі ексфоліанти (ензимний пілінг, неагресивні скраби, відлущувальні маски) або кислотні пілінги (з AHA-кислотами: яблучною, гліколевою, молочною тощо). Обов’язково наносьте живильну маску після процедури.

Руки. Доглядайте за шкірою за допомогою парафінових масок, олійних і трав’яних ванночок, не забувайте про живильний засіб для кутикули.

Стопи. Користуйтеся скрабом, обробляйте п’яти жорсткою щіткою або пемзою, 1–2 рази на тиждень наносьте живильний крем на стопи під косметичні шкарпетки. Якщо шкіра надто груба і суха, останній пункт можна виконувати не періодично, а щодня до усунення симптомів.

Тіло. Скрабуйте шкіру, робіть обгортання, приймайте ванну з морською сіллю та ефірними оліями. Якщо видаляєте волосся на тілі бритвою, подбайте про подразнені ділянки й обробіть їх заспокійливим гелем або кремом.

Волосся. Зробіть масаж шкіри голови, використовуйте спеціальний пілінг та оздоровчу маску.

Догляд кожні 2–3 тижні

З такою частотою рекомендовано відвідувати салони: робити манікюр, корекцію брів, косметичні процедури для обличчя, епіляцію. Своєчасне планування дуже зручне і дає змогу заздалегідь записатися до майстра. Не відкладайте дзвінок на останній момент, інакше в потрібний вам час у фахівця віконця, найімовірніше, не буде.

Щомісячний догляд

Раз на місяць можна проводити хімічні пілінги, але діяти потрібно дуже обережно і не експериментувати. Самостійність у цьому пункті — ваш ворог. Хімічні пілінги надто агресивні, можуть спровокувати алергічну реакцію і навіть опік. Звертайтеся тільки до професіонала.

Заплануйте похід до майстра з педикюру, за наявності нарощених вій — до лешмейкера, а у разі появи посічених кінчиків — до перукаря. Блондинкам із темними коренями треба регулярно підфарбовуватися, щоб підтримувати рівний відтінок.

Ще можна раз на півроку запланувати ревізію декоративної та доглядальної косметики, щоб вчасно позбуватися продуктів із критичним терміном придатності.

Дотримуйтесь б’юті-плану і побачите, наскільки регулярність поліпшить стан обличчя, волосся і тіла.